Нафтогаз заявляє про зменшення тиску газу із Росії

gas valve

Автор фото, AFP

Впродовж кількох днів "Укртрансгаз" фіксує суттєве зниження тиску на вході до української ГТС з боку Росії.

Повідомлення про це вже направили до Єврокомісії відповідно до механізму швидкого реагування, розробленого на випадок таких кризових ситуацій.

Згідно із заявою "Нафтогазу", до складу якого входить "Укртрансгаз", станом на 08:00 вівторка рівень тиску на газовимірювальній станції (ГВС) Суджа, головному пункті входу до української ГТС з боку Росії, тиск впав до рекордно низького за останні роки рівня 49,7 атм. Замість обумовлених контрактом 60,0 атм.

До того ж, твердять в "Нафтогазі", в окремі періоди лютого якість газу, який подавався в українську ГТС із Росії, не відповідала фізико-хімічним показникам, передбаченим контрактом.

В українській компанії повідомляють, що все це створює ризики для надійного постачання російського газу до Європи.

Водночас, додають у компанії, попри перешкоди, що не залежать від української сторони, усі заявки європейських споживачів на імпорт газу виконуються вчасно і у повному обсязі.

У "Нафтогазі" очікують пояснень від "Газпрому".

Нині "Нафтогаз" і "Газпром" перебувають на фінальній стадії розгляду багатомільярдної суперечки щодо контракту 2009 року у Стокгольмському арбітражі.

Вже понад рік Україна не купує газ у Росії, отримуючи його за реверсними поставками із Європи. Проте територією України і надалі транспортуються значні обсяги російського газу, призначені для європейських споживачів.

На початку опалювального сезону в Москві висловлювали занепокоєння нижчими, ніж зазвичай, обсягами запасів газу в українських підземних сховищах.

Проте у Києві казали, що запаси є достатніми для українських споживачів, а формування додаткових запасів для стабільного постачання російського газу у Європу є питанням, яке має вирішувати сам постачальник, тобто, "Газпром".