Іранське телебачення "замалювало" тіло Шарліз Терон на Оскарі

Для Ірану плаття Шарліз Терон (ліворуч) виявилося занадто відкритим

Автор фото, AP

Підпис до фото,

Для Ірану плаття Шарліз Терон (ліворуч) виявилося занадто відкритим

Державні ЗМІ Ірану, які транслювали 89-ту церемонію вручення кінопремії "Оскар", зафарбували ділянки тіла акторки Шарліз Терон, яка вийшла оголосити переможця в номінації "Найкращий фільм іноземною мовою".

Подивитися відео агентства ILNA можна за цим посиланням.

Нагороду отримав іранський режисер Асгар Фархаді за фільм "Комівояжер", проте 44-річний постановник разом з виконавицею головної ролі Таране Алідусті бойкотував церемонію на знак протесту проти політики Дональда Трампа щодо обмеження на в'їзд вихідців з семи країн, зокрема Ірану.

При цьому, всупереч чуток, ніби заборона торкнулася особисто Асгара Фархаді, режисер повідомив, що отримав візу.

У підсумку нагороду отримала звукоінженер Ануше Ансарі, чий наряд теж виявився занадто нескромним для іранських цензорів: вони "розмили" смужку відкритої шкіри на тілі жінки у фрагменті трансляції, де вона робить промову.

Увагу до "літаючої" за Шарліз Терон темної ретуші на відкритих ділянках її тіла привернула Масих Алінежад - активістка, яка протистоїть іранському закону, що зобов'язує дівчаток прикривати своє тіло з семи років.

"Жінки будь-яких релігійних поглядів можуть бути висічені і заарештовані в Ірані лише за те, що не носять "правильний хіджаб", - бідкалася активістка у розмові з New York Times, закликаючи правозахисників з усього світу "голосніше й чіткіше" засуджувати політику Ірану щодо жіночого дрес-коду.