Іранське телебачення "замалювало" тіло Шарліз Терон на Оскарі

Копирайт изображения AP
Image caption Для Ірану плаття Шарліз Терон (ліворуч) виявилося занадто відкритим

Державні ЗМІ Ірану, які транслювали 89-ту церемонію вручення кінопремії "Оскар", зафарбували ділянки тіла акторки Шарліз Терон, яка вийшла оголосити переможця в номінації "Найкращий фільм іноземною мовою".

Подивитися відео агентства ILNA можна за цим посиланням.

Нагороду отримав іранський режисер Асгар Фархаді за фільм "Комівояжер", проте 44-річний постановник разом з виконавицею головної ролі Таране Алідусті бойкотував церемонію на знак протесту проти політики Дональда Трампа щодо обмеження на в'їзд вихідців з семи країн, зокрема Ірану.

При цьому, всупереч чуток, ніби заборона торкнулася особисто Асгара Фархаді, режисер повідомив, що отримав візу.

У підсумку нагороду отримала звукоінженер Ануше Ансарі, чий наряд теж виявився занадто нескромним для іранських цензорів: вони "розмили" смужку відкритої шкіри на тілі жінки у фрагменті трансляції, де вона робить промову.

Увагу до "літаючої" за Шарліз Терон темної ретуші на відкритих ділянках її тіла привернула Масих Алінежад - активістка, яка протистоїть іранському закону, що зобов'язує дівчаток прикривати своє тіло з семи років.

"Жінки будь-яких релігійних поглядів можуть бути висічені і заарештовані в Ірані лише за те, що не носять "правильний хіджаб", - бідкалася активістка у розмові з New York Times, закликаючи правозахисників з усього світу "голосніше й чіткіше" засуджувати політику Ірану щодо жіночого дрес-коду.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему