Трамп звинувачує Обаму у протестах і розголошенні секретної інформації

Дональд Трамп називає свого нового радника з нацбезпеки

Автор фото, Reuters

Президент США Дональд Трамп заявив, що, на його переконання, за протестами проти конгресменів-респубілканців і розголошенням секретної інформації стоїть його попередник Барак Обама.

В інтерв'ю Fox News він сказав: "Я вважаю, що за цим стоїть президент Обама, бо за цим точно його люди". Але тут же додав: "Я також думаю, що це все - просто політика".

Пан Трамп нер навів жодних доказів на підтвердження його заяв, а його попередник у Білому домі не коментував слів Трампа.

В інтерв'ю Дональд Трамп розповів також про його плани щодо бюджетних витрат та інші теми.

У ґрунтовному інтерв'ю телеканалу Fox News він серед іншого зробив такі заяви:

  • Поставив собі "C" ("трійку") за те, як пояснює свою політику, але "відмінно" ("A") за досягнення і "п'ятірку з плюсом" ("A+") за зусилля
  • Плановане збільшення витрат на оборону на $54 млрд буде покрите "пожвавленою економікою"
  • Він був би "лицеміром", якби прийшов на прийняття для кореспондентів при Білому домі з огляду на "фейкові новини"

Інтерв'ю президента Трампа вийшло в ефір за лічені години до того, як він має виступити з першою промовою перед обома палатами американського Конгресу, де має детально окреслити плани своєї адміністрації щодо скорочення бюджетних витрат і пожвавлення економіки.

Підпис до відео,

Обіцянки Трампа - аналіз оглядача ВВС. Англійською

В ході інтерв'ю його запитали про акції протесту, з якими зіштовхнулися деякі політики-республіканці в різних куточках США. Він сказав, що за цими акціями, на його переконання, стоять лоялісти Обами - ті само, які й "зливали в пресу" секрети Білого дому.

"Коли я кажу, що він (Обама. - Ред.) за цим стоїть, то це політика. І це, швидше за все, триватиме і далі", - заявив Дональд Трамп.

У понеділок Білий дім надіслав федеральним службам проект бюджету адміністрації Трампа на 2018 рік.