Берлінцю висунули звинувачення у насильстві над "дівчинкою Лізою"

Копирайт изображения EPA
Image caption Торік справа Лізи Ф. викликала бурхливі протести в Росії і Німеччині

Берлінська прокуратура пред'явила звинувачення 23-річному жителю міста за сексуальний зв'язок з дівчиною Лізою Ф., яка минулого року опинилася в центрі міжнародного скандалу, повідомляють німецькі ЗМІ з посиланням на берлінський кримінальний суд.

На початку 2016 року російські ЗМІ поширили інформацію про нібито зґвалтування мігрантами дівчинки Лізи з берлінської родини вихідців з Росії.

Пізніше берлінська прокуратура офіційно заявила, що зґвалтування не було, а дівчинка провела ніч у свого 19-річного знайомого, бо боялася йти додому через проблеми в школі.

Протягом 30 годин її відсутності не було "ні згвалтування, ні взагалі будь-яких сексуальних дій", повідомили у прокуратурі.

Однак, як передає таблоїд Bild, у ході перевірки мобільного телефону дівчинки слідчі з'ясували, що раніше у неї все ж був сексуальний зв'язок з двома громадянами Німеччини - 20 і 23 років.

Всі дії відбувалися за обопільною згодою, проте все одно є порушенням закону, адже дівчині на той момент було 13 років і вона не досягла віку сексуального згоди.

Перший підозрюваний зміг довести, що не знав про вік Лізи, й розслідування щодо нього припинили, повідомляє Bild.

Іншому підозрюваному, 23-річному чоловікові, висунули звинувачення у сексуальному насильстві й виробництві порнографії, адже він знімав секс з дівчиною на відео.

Сексуальні дії сталися у жовтні й листопаді 2015 року й ніяк не пов'язані з інцидентом у січні 2016 року, підкреслює Deutsche Welle.

Справа Лізи Ф.

Копирайт изображения EPA
Image caption Сюжети російських ЗМІ спровокували демонстрації російської діаспори у Німеччині під гаслом "Наші діти в небезпеці"

Зникнення дівчинки, яку в російських медіа назвали "Лізою Ф.", стало причиною дипломатичного скандалу за участю глави МЗС РФ Сергія Лаврова і його тодішнього німецького колеги Франка-Вальтера Штайнмайера.

11 січня минулого року батьки Лізи Ф. повідомили до поліції про її зникнення. Дівчинка повернулася додому на наступний день.

Російське телебачення показало в ті дні репортаж, у якому жінка, названа тіткою дівчинки, стверджувала, що її племінницю протягом 30 годин ґвалтували кілька чоловіків-іммігрантів. Ці повідомлення викликали вибух обурення у соціальних мережах - тільки на Facebook телесюжет переглянули більше мільйона разів.

Після цього сотні людей вийшли на акції протесту в Берліні. Вони стверджували, що злочинців покриває німецька поліція.

Деякі несли плакати з гаслами "Наші діти в небезпеці" й "Руки геть від моєї дитини".

На повідомлення відреагував і російський МЗС. Його голова Сергій Лавров на прес-конференції в Москві звинуватив владу Німеччини у приховуванні правди про події через політичні мотиви.

"Ясно, що дівчинка абсолютно точно не добровільно зникала на 30 годин", - заявив тоді Сергій Лавров.

У відповідь на це Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав, що політизувати розслідування справи є неприпустимим.

Він застеріг свого російського колегу від використання справи з метою "політичної пропаганди, розпалювання настроїв і впливу на й без того непрості дебати щодо міграції в Німеччині".

Новини на цю ж тему