СБУ опублікувала "перехоплення розмови Захарченка" щодо блокади на Донбасі

Захарченко

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

У СБУ стверджують, що Олександр Захарченко планує "націоналізувати" підприємства, які залишилися в "ДНР"

Служба безпеки України оприлюднила "перехоплення" телефонної розмови лідера самопроголошеної "ДНР" Олександра Захарченка про блокаду на Донбасі.

У СБУ стверджують, що записана розмова - "з начальником управління внутрішньої та зовнішньої політики адміністрації Трапєзніковим".

Там додають, що перехоплення "доводять справжні наміри терористів щодо використання торговельної блокади ОРДЛО".

В оприлюдненому аудіозаписі голос, протитрований Олександром Захарченком, заявляє, що незалежно від того, чи буде знято торговельну блокаду "ДНР" зі сторони українських активістів, 1 березня він все одно планує запровадити "блокаду Україні" у відповідь.

Він додав, що аналогічні заходи планує і "лідер ЛНР" Ігор Плотницький.

"Бойовики планують, за вказівкою російських кураторів, використати цю ситуацію для т.зв. "націоналізації" підприємств, які залишилися на тимчасово окупованих терористами територіях", - стверджують у СБУ.

ВВС Україна не може перевірити автентичність голосу пана Захарченка.

У Росії заперечують присутність своїх "кураторів" у керівництві "ДНР" та "ЛНР".

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Мітинг проти "української блокади" в Луганську

Заяви і ультиматуми

27 лютого лідери самопроголошених республік заявили, що вимагають до 1 березня зняти блокаду.

Якщо ж цього не зроблять, вони погрожували ввести зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють на територіях "республік". Вони також заявили, що переорієнтують усі виробничі процеси на ринки Росії та інших країн.

Водночас у вівторок представники активістів, які проводять блокаду, повідомили про напади "тітушок" на два їхні "редути", внасліжок чого сталися конфлікти й троє учасників блокади були травмовані.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Блокпост учасників блокади на маріупольському напрямку

В організації нападу активісти звинуватили керівництво Донецької поліції. Правоохоронці свою причетність заперечують і говорять про охорону порядку.

Раніше "Штаб блокади" заявив: "Штаб заявляє, що не згорне блокаду, ні за яких обставин, до повного виконання наших вимог (звільнення полонених і заборона торгівлі з окупантами з боку держави), та готовий до протидії будь-яким спробам силового розгону".

Також у вівторок прем'єр Володимир Гройсман наголосив, що Проблеми енергетичних і металургійних підприємств, що виникли через зупинку вантажів з непідконтрольних територій, зрештою зашкодять пересічним українцям.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав ухвалити рішення про зняття блокади на Донбасі.