Трамп у конгресі: трильйон доларів для економіки і підтримка НАТО

Трамп у конгресі Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп у своєму першому виступі перед конгресом "Про становище країни" (State of the Union Address) заявив, що планує інвестувати трильйон доларів на інфраструктурні проекти в США і змінити систему прийому мігрантів.

У своєму зверненні до конгресу він сказав, що США будуть рішуче підтримувати НАТО надалі.

На початку свого виступу пан Трамп сказав, що американський народ об'єднується аби боротися із ненавистю і злом.

"Останні напади на єврейські центри, випадки вандалізму на єврейських цвинтарях і стрілянина в Канзас-Сіті минулого тижня нагадують нам, що ми можемо бути країною, яка розділена в питаннях політики, але ми залишаємося єдиними в запереченні ненависті і зла в усіх їхніх формах", - почав свою промову президент США.

Копирайт изображения Getty Images

За його словами, починається нова глава в історії США.

"Наші союзники побачать, що Америка знову готова вести за собою інші країни", - заявив Дональд Трамп.

У своїй промові президент США повторив більшість своїх головних тез, з якими він виступав під час виборчої кампанії.

Найважливішими завданнями своєї адміністрації пан Трамп вважає забезпечення безпеки країни, боротьбу зі злочинністю та створення нових робочих місць.

Пан Трамп вчергове заявив про будівництво стіни на південному кордоні США, проте не згадав про те, що за будівництво стіни повинна буде заплатити Мексика.

На думку президента, США варто змінити структуру імміграції: залучати висококваліфікованих фахівців.

Водночас Дональд Трамп запропонував узяти за зразок міграційну політику Австралії - залучати працівників, яких потребує економіка.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Конгресмени і публіка двічі влаштовували аплодували першій леді США Меланії Трамп

На думку пана Трампа, така система "заощадить нам незліченні долари, підніме зарплати робітників, допоможе бідним сім'ям".

Президент попросить конгрес підтримати його план щодо інвестування трильйона доларів в інфраструктурні проекти.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Противники Дональда Трампа ввечері пікетували Білий дім, тримаючи в руках плакати

"США витратили майже шість трильйонів доларів на Близькому Сході, а в цей час інфраструктура в нас вдома руйнується. За шість трильйонів ми могли б двічі перебудувати всю нашу країну, а може, і тричі", - зазначив президент.

Дональд Трамп заявив, що США й далі будуть підтримувати НАТО - союз, "який народився у двох світових війнах і переміг фашизм і комунізм".

"Ми повинні бути активними учасниками світової політики, і ми підтримуємо НАТО. Але наші партнери повинні виконувати свої фінансові зобов'язання. І я хочу сказати, що гроші пішли", - повідомив пан Трамп.

Також президент США обіцяв знизити податки для середнього класу, створити мільйони нових робочих місць, а також відмовитися від Obamacare, системи загального медичного страхування.

За традицією, новообраний президент країни наприкінці лютого оголошує своє послання конгресу "Про положення країни", яке присвячує основним напрямкам майбутньої політики.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему