СБУ записала "розмову Захарченка": заводи віддадуть Курченку

Захарченко Копирайт изображения TASS

Служба безпеки України оприлюднила, як стверджує відомство, перехоплену телефонну розмову лідера "ДНР" Олександра Захарченка про долю "націоналізованих" українських підприємств.

У відомстві вважають, що ця розмова доводить, що більшість "найпривабливіших українських економічних активів на тимчасово окупованій території Донеччини російські куратори планують передати структурам олігарха Сергія Курченка".

В оприлюдненому записі голос, що протитрований Олександром Захарченком, розповідає про заплановану у Москві зустріч, під час якої має вирішитися доля підприємств.

На зустрічі начебто мають бути "люди Курченка".

"Виходить, ми за Курченка зараз забираємо підприємства всі… Курченко у нас забере все найкраще", - каже людина, яку СБУ представляє як Захарченка.

Чоловік з цим варіантом не згоден і просить співрозмовника, громадянина Росії на прізвисько "Сірий" (так його титрують в СБУ), розповісти про все "командиру".

ВВС Україна не може перевірити автентичність цього запису.

У Росії офіційно відкидають присутність своїх "кураторів" у керівництві "ДНР" та "ЛНР".

Нещодавно у самопроголошених "ДНР/ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під їхнє "зовнішнє управління".

Сергій Курченко вважався впливовим бізнесменом за часів президента Януковича.

Після Євромайдану він виїхав до Росії. В Україні його оголосили у розшук. Генпрокуратура підозрює пана Курченка у злочинах у банківській галузі і незаконному заволодінні коштами на суму 5,6 млрд грн.

Під час розслідування арештували особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн.

Новини на цю ж тему