Порошенко закликав до санкцій через конфіскацію українських компаній

шахта Копирайт изображения Ukrinform

Президент Петро Порошенко закликав ввести санкції проти тих осіб, які незаконно присвоять українські активи "на окупованій території".

За його словами, відбулося "брутальне і жахливе порушення міжнародного права - були де-факто Росією конфісковані українські державні та приватні активи, які розташовані на окупованій території".

"Щоб до тих, хто сьогодні вступить в так звану власність конфіскованих активів, спільно були застосовані санкції за порушення міжнародного і українського законодавства",- заявив президент під час зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Борисом Джонсоном та керівником МЗС Польщі Вітольдом Ващиковським.

Петро Порошенко додав, що ця конфіскація відбувається на фоні фактичного введення цих територій в "рубльову зону", постачання газу та електроенергії із Росії, введення бюджетних прямих трансфертів.

"Це є абсолютно чітким підтвердженням факту окупації цієї території російськими військами разом з повним контролем державного кордону на неконтрольованій ділянці", - підкреслив Петро Порошенко.

Нещодавно у самопроголошених "ДНР/ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під їхнє "зовнішнє управління".

Новини на цю ж тему