Конгрес розслідує можливу змову штабу Трампа з Москвою

Путін знімає маску Трампа Копирайт изображения Getty Images
Image caption Опоненти Трампа часто критикували його відносини з Путіним

Комітет з розвідки палати представників США вирішив розслідувати звинувачення в змові між виборчим штабом Дональда Трампа і російською владою. Про це оголосив конгресмен від Демократичної партії Адам Шифф.

"Ми дійшли письмової згоди [...], що будемо розслідувати звинувачення в змові Росії зі штабом Трампа", - заявив пан Шифф в ефірі телеканалу MSNBC.

"Розведкомітет багато років розслідував дії російської влади і попереджав про ворожі дії путінського режиму на міжнародній арені, його агресію в кіберпросторі та впливових міжнародних пропагандистських кампаніях", - цитують на сайті комітету слова його голови, республіканця Девіна Нуньєса.

Пан Нуньєс, який був у складі перехідного штабу Дональда Трампа, заявив, що комітет проведе розслідування у всіх названих вище сферах, зокрема розгляне і питання про можливе втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Розслідування повинно буде дати відповіді на такі питання:

  • Чи була російська кіберактівность або інші дії спрямовані проти США та їх союзників?
  • Чи Росія контактувала в цих діях із особами, пов'язаними з політичними кампаніями, або іншими громадянами США?
  • Як відреагував на ці дії уряд США, і що потрібно, аби захистити США та їх союзників в майбутньому?
  • Які витоки секретної інформації могли статися?

Російський вплив

Співробітники американської розвідки переконані, що Росія намагалася допомогти Дональду Трампу виграти президентські перегони, дискредитуючи кандидатку від демократів Гілларі Клінтон і її партію за допомогою кібератак. Через ці звинувачення попередня адміністрація Сполучених Штатів видворила з країни 35 російських дипломатів.

Російська влада заперечує, що намагалася у будь-який спосіб вплинути на результати виборів в США.

Копирайт изображения AP

Американський президент Дональд Трамп також заперечує, що його соратники мають зв'язки з Москвою. "Вони нічого про це не знають. Вони не були в Росії. Вони ніколи не дзвонили в Росію. Їм ніколи ніхто не дзвонив. Це все фейкові новини....", - заявив пан Трамп в середині лютого.

Тоді ж він звинуватив ЗМІ в тому, що публікації про зв'язки його адміністрації з Росією заважають налагодити відносини між двома країнами.

За два дні до цього у відставку був змушений піти радник Дональда Трампа Майкл Флінн, який визнав, що давав неповну інформацію про свої контакти з російським послом Сергієм Кисляком наприкінці грудня.

Через дзвінки пана Кисляк Майкла Флінна підозрювали в порушенні Закону Логана. Він діє в США з 1798 року і забороняє громадянам Сполучених Штатів, вести переговори з офіційними представниками іноземних держав, що мають розбіжності із США, якщо тільки ці громадяни офіційно не мають відповідних повноваженнь.

Новини на цю ж тему