СКМ Ахметова вважає неприйнятними спроби "націоналізації" у "ДНР-ЛНР"

Рінат Ахметов Копирайт изображения AFP
Image caption Рінат Ахметов протягом усього часу конфлікту на Донбасі надає гуманітарну допомогу жителям неконтрольованих територій

Група СКМ Ріната Ахметова назвала "неприйнятними" наміри керівництва самопроголошених "ДНР-ЛНР" перереєструвати підприємства, що перебувають у її власності.

"Ми вважаємо приватну власність суверенною, а вимогу про перереєстрацію своїх підприємств та сплати податків самопроголошеними "ДНР" і "ЛНР" - неприйнятною", - ідеться у заяві СКМ, переданій ВВС Україна.

Кілька днів тому у "ДНР-ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією, що розташовані на території самопроголошених республік, переходять під їхнє "зовнішнє управління". Їхні лідери заявили, що створили штаб, який розробить план заходів, "спрямованих на забезпечення функціонування підприємств", а також забезпечить "захист прав трудових колективів".

Згідно із інформацією СБУ, підприємства на території "ДНР-ЛНР" "планують передати структурам олігарха Сергія Курченка".

"Група СКМ завжди працювала і продовжує працювати виключно у межах українського законодавства, в тому числі - і наші підприємства на неконтрольованій території. І жоден тиск не змусить нас змінити юрисдикцію своїх активів", - ідеться у заяві.СКМ наголошує, що забезпечує робочими місцями "сотні тисяч людей у різних регіонах країни - від Сходу до Заходу, в тому числі і на тимчасово не підконтрольних Україні територіях".

"СКМ - одне з небагатьох сполучних ланок між контрольованими і неконтрольованими територіями України", - наголошують автори заяви.У заяві йдеться про те, що підприємства СКМ у повному обсязі відраховують податки і збори в український бюджет."Усього з початку конфлікту на Донбасі група СКМ сплатила до державного бюджету понад 100 млрд гривень податків, 10% з яких забезпечили відрахування підприємств, що працюють на неконтрольованих територіях", - вказується у заяві.

Копирайт изображения Ukrinform

"Брутальне і жахливе"

Президент Петро Порошенко закликав ввести санкції проти тих осіб, які незаконно присвоять українські активи "на окупованій території".

За його словами, відбулося "брутальне і жахливе порушення міжнародного права - були де-факто Росією конфісковані українські державні та приватні активи, які розташовані на окупованій території".

"Щоб до тих, хто сьогодні вступить в так звану власність конфіскованих активів, спільно були застосовані санкції за порушення міжнародного і українського законодавства",- заявив президент 1 березня на час зустрічі з міністром закордонних справ Великої Британії Борисом Джонсоном та керівником МЗС Польщі Вітольдом Ващиковським.

Петро Порошенко додав, що ця конфіскація відбувається на фоні фактичного введення цих територій в "рубльову зону", постачання газу та електроенергії із Росії, введення бюджетних прямих трансфертів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему