Уряд представить план реформ "у найближчі місяці" - Гройсман

Володимир Гройсман Копирайт изображения KMU.GOV.UA

У 2017 році Україна має провести реформи, які забезпечать стале зростання у майбутньому, - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він твердить, що момент, коли українська економіка почала показувати ознаки одужання, варто використати, щоб змінити модель розвитку, і зробити зростання сталим.

"Ми маємо перейти від моделі, коли сировину з України відправляємо на ринки інших країн, а натомість отримуємо готову продукцію", - заявив прем'єр.

Серед головних напрямків реформ на поточний рік Володимир Гройсман назвав

  • пенсійну реформу,
  • ефективну приватизацію,
  • реформу охорони здоров'я.

Водночас прем'єр не надав якихось деталей. Він заявив, що свої плани щодо реформ у цих сферах уряд представить "в найближчі місяці".

Втім, поепердні ініціавтиви уряду щодо приватизації і змін у системі охорони здоров'я мали досить суперечливі результати.

Попередні плани щодо пенсійної реформи, проведення якої є також і серед зобов'язань України перед МВФ, також викликали неоднозначне сприйняття серед експертів та у суспільстві.

Водночас пан Гройсман не згадав про іншу реформу, яку давно очікують міжнародні кредитори України та інвестори, - формування ринку землі. За оцінками оглядачів, правильне проведення цієї реформи може стати потужним поштовхом для розвитку української економіки і дозволить залучити додаткові фінансові ресурси.

У той таки час прем'єр закликав Нацбанк розробити нові підходи до кредитування економіки, заявивши, що зниження обілкової ставки є правильним, але недостатнім рішенням.