Музей російського мистецтва перейменують - Київрада

музей Копирайт изображения facebook

Столична міськрада проголосувала за перейменування Київського національного музею російського мистецтва.

Він отримає назву Національний музей "Київська картинна галерея" (офіційна скорочена назва - Київська національна картинна галерея), повідомляє прес-служба Київради.

"Музей російського мистецтва, де наразі експонується понад 13 тисяч культурних пам'яток, носитиме свою першу назву. Його відкрили у 1922 році як "Київську картинну галерею", - заявив голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

За його словами, відповідно до законодавства, питання зміни назви відноситься до компетенції засновника музею. Засновником є Київрада.

Комісія з питань культури зверталась до трудового колективу щодо перейменування, але "конструктивного діалогу не склалося", каже пан Муха.

Читайте: Музей російського мистецтва - бути чи ні?

Співробітники музею виступали проти перейменування.

"Будемо зобов'язані підкоритися. Вони ж наше керівництво. Я не знаю, як себе поводити. Чи є сенс щось робити далі? Будемо радитись з колегами. Слава богу не присвоїли ім'я Терещенка", - прокоментувала ВВС Україна рішення міськради Галина Алавердова, завідувачка відділу науково-дослідної роботи музею.

За її словами, представники влади зустрічалися з колективом двічі, але лише для того, щоб сказати, що "думка колективу нікому не цікава".

Громадський діяч і дружина Мішеля Терещенка Олена Терещенко Єскіна заявила, що депутати, перейменувавши музей, повернули йому назву "надану радянськими окупантами у 1922 року, які у 1918 році конфіскували приватний будинок Федора Терещенка".

Мер Глухова Мішель Терещенко - нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків. Будинок, у якому розташований музей, і частина колекції колись належали саме цій родині.

Новини на цю ж тему