Фонд Навального знайшов у прем'єра Медведєва садиби і яхти

Медвєдєв Копирайт изображения AP

Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував розслідування про майно і об'єкти нерухомості, нібито пов'язані з Дмитром Медведєвим.

Прес-секретар російського прем'єра заявила, що матеріал має яскраво виражений передвиборний характер.

Як стверджується в розслідуванні ФБК, прем'єр володіє цими активами, маючи змогу управляти ними через мережу некомерційних фондів, якими керують його однокурсники.

Серед таких активів фонд Навального виявив виноградники в італійській Тоскані і яхту, які формально належать офшорній компанії.

У публікації фонду Навального стверджується, що "керівник правлячої партії" Єдина Росія нібито "володіє нерухомістю по всій країні, йому належать величезні ділянки землі в найбільш елітних районах, він розпоряджається яхтами, квартирами у старовинних маєтках, агрокомплексами і виноробнями в Росії та за кордоном".

Садиби однокурсників

За інформацією фонду Навального, яка базується на даних СПАРК, однокурсники Медведєва Ілля Єлісєєв і Олексій Четвертков є керівниками фонду "Соцгоспроект", якому належить 4,3 гектара землі з резиденцією в селищі Знаменське на підмосковному Рубльово-Успенському шосе.

Фонд Навального оцінює вартість цієї нерухомості в 5 млрд рублів.

За даними Росреєстру, "Соцгоспроекту" її подарувала людина на ім'я Алішер Усманов.

Це ім'я повністю збігається з іменем одного з найбагатших бізнесменів Росії, власника одного з найбільших російських гірничо-металургійних холдингів "Металоінвест".

Передача садиби "Соцгоспроекту" сталася за документами в 2010 році, коли Медведєв був президентом Росії, йдеться в розслідуванні.

Ілля Єлісєєв також керує фондом "Дар", який володіє ще однією можливою "резиденцією Медведєва" в Плесі.

Жертвувачами цього фонду Навальний називає акціонерів нафтової компанії "Новатек" Леоніда Міхельсона і Леоніда Симановського. Вони пожертвували "Дару" 33 млрд рублів, стверджує Навальний.

У Курській області фонд Навального знайшов садибу Мансурово площею 24 га. Нею володіє агрокомплекс "Мансурово", яким також керує Ілля Єлісєєв.

Як випливає з виписки з кіпрського реєстру, на Іллю Єлісєєва зареєстрована кіпрська компанія Furcina Limited. У цієї компанії є дочірня фірма ТОВ "Інвестиційне співдружність".

Фірмі належать ліцензії на дві яхти - Princess 85 MY і Princess 32M, випливає з матеріалів, опублікованих фондом Навального.

Загальну вартість цих яхт оцінюють у 16 млн доларів. Обидві яхти помітили пришвартованими в Плесі на березі "резиденції Медведєва", стверджує Навальний.

Та ж компанія Furcina Limited у 2012 році купила італійську компанію Fattoria Della Aiola S.r.l., яка своєю чергою володіє виноградниками та винним виробництвом у Тоскані, Італія. Ця угода обійшлася компанії Єлісєєва в 10 млн доларів.

Виноградники займають площу в 1 млн кв. м, ще на кількох тисячах квадратних метрах перебувають виробничі приміщення і старовинна вілла з 30 кімнатами, твердить Навальний.

Італійськими виноградниками, за документами, керує той самий Сергій Ступницький, який управляє іншими виноградниками, пов'язаними з Дмитром Медведєвим.

Їх фонд Навального знайшов під Анапою. Фонд однокурсників Медведєва "Соцгоспроект", за даними СПАРК, володіє часткою в компанії "Скелястий берег". А їй належать виноградники в Анапі.

Всього, як пише Навальний, на рахунки фондів, пов'язаних із Медведєвим, "переведені щонайменше 70 млрд рублів грошима і майном".

"Пропагандистські випади"

Співробітники фонду Навального надіслали запити про перевірку фондів, імовірно, пов'язаних з Дмитром Медведєвим, у Слідчий комітет, мін'юст, Адміністрацію президента тощо.

Про це Російській службі Бі-бі-сі повідомила прес-секретар Навального Кіра Ярмиш.

Прес-секретар російського прем'єра Наталія Тімакова зробила заяву для журналістів щодо розслідування. "Матеріал Навального носить яскраво виражений передвиборний характер, про що він сам каже наприкінці ролика", - вважає вона (розслідування супроводжується фільмом).

"Коментувати пропагандистські випади опозиційного і засудженого персонажа, який заявив, що він вже веде якусь передвиборну кампанію і бореться з владою, безглуздо", - заявила Тімакова.

Кореспонденту Російської служби Бі-бі-сі прес-секретар Медведєва сказала, що їй нема чого додати до того, що вона повідомила інформагентствам.

Новини на цю ж тему