Демократи наполягають на відставці генпрокурора США

Джефф Сешнс Копирайт изображения AP

У Демократичній партії США заявили, що їх не переконали останні заяви генерального прокурора Джеффа Сешнса про його контакти з послом Росії 2016 року.

Лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі закликала генпрокурора піти у відставку.

Президент Дональд Трамп назвав пана Сешнса "чесною людиною", а тиск з боку демократів - "цілковитим полюванням на відьом".

Сам пан Сешнс заявив, що самоусувається від участі в розслідуванні ФБР про можливе втручання Росії в президентські вибори в США.

Він заявив, що не брехав на слуханнях у конгресі, коли казав, що "не має зв'язків із росіянами".

У січні під час слухань в американському конгресі, що передували його призначенню на посаду голови американського Мін'юсту, пан Сешнс категорично заперечував будь-які контакти з російськими представниками під час президентської кампанії в США.

Він наполягає, що його коментарі були "чесними і правильними, як я зрозумів на той час".

Заклики до пана Сешнса відмовитися від участі в розслідуванні ФБР почали лунати після того, як ЗМІ з'ясували, що генпрокурор двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком у Вашингтоні під час минулорічної президентської кампанії.

За повідомленнями Washington Post, у вересні 2016 року пан Сешнс, який був тоді членом сенатського комітету з питань збройних сил, приймав Сергія Кисляка в своєму кабінеті, а до цього розмовляв з ним, коли приймав групу з кількох послів.

У лютому у відставку був змушений піти радник Дональда Трампа Майкл Флінн, який визнав, що дав неповну інформацію про свої контакти з російським послом Сергієм Кисляком.

Копирайт изображения AP
Image caption Свідчень про те, що у Сергія Кисляка було багато контактів з командою Трампа дедалі більше

Також на цю тему

Новини на цю ж тему