Джейн Фонда в інтерв'ю розповіла про зґвалтування

Джейн Фонда в дитинстві зазнала сексуальних домагань Копирайт изображения AFP
Image caption Джейн Фонда в дитинстві зазнала сексуальних домагань

Американська актриса Джейн Фонда заявила, що пережила зґвалтування, а в дитинстві зазнала сексуальних домагань.

79-річна актриса, лауреат премії "Оскар", дала інтерв'ю журналу The Edit, в якому розповіла, що якось втратила роботу, бо відмовила начальнику, який до неї залицявся.

"Щоб показати, наскільки патріархальна система завдає шкоди жінкам, можу сказати: я була зґвалтована, мене в дитячому віці сексуально домагалися і я була звільнена, оскільки відмовилася спати з моїм босом. Я завжди думала, що це моя вина, що я не зробила або не сказала потрібної речі", - заявила вона.

За її словами, молодим актрисам дуже важко через ставлення до жіночої сексуальності, так як основний акцент ставиться на тому, як жінка виглядає.

Фонда заявила, що в міру дорослішання відчувала себе обмеженою через те, що багато чоловіків в її житті виявилися жертвами патріархальної системи поглядів і поширювали цю "хворобу" всюди.

За її словами, багатьох молодих жінок ґвалтують, а вони навіть не знають, що їх зґвалтували. Вони звинувачують себе в тому, що не так сказали "ні", впевнена Фонда.

"Одна з найважливіших речей, які для нас досяг жіночий рух - те, що він дозволив нам зрозуміти, що зґвалтування і домагання не є нашою провиною. Нас піддавали насильству і це неправильно", - заявила вона.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джейн Фонда на жіночому марші в Лос-Анджелесі

Фонда багато часу приділяє захисту прав жінок, вона також підтримує фонди, які допомагають жертвам зґвалтування.

Раніше актриса заявила, що її мати Френсіс Форд Сеймур у віці восьми років зазнала сексуальних домагань. У 42 роки вона наклала на себе руки, коли Джейн Фонді було всього 12 років.

Фонда заявила, що вона рада, що актриси зараз борються за те, щоб позбутися розриву в оплаті праці чоловіків і жінок. Ще 40 років тому ніхто не вважав це проблемою, а жінки отримували набагато менше чоловіків.

"Я ніколи про це не думала. Я говорю про найвищу точку моєї кар'єри в 70-ті і 80-ті роки: мені ніколи не платили багато грошей. Я ніколи не думала, що варта цього", - заявила вона.

Джейн Фонда була номінована на "Оскар" сім разів. Двічі вона отримувала премію як найкраща актриса.

Новини на цю ж тему