В США заарештували підозрюваного в погрозах єврейським центрам

Через погрози єврейські центри евакуювали Копирайт изображения Getty Images
Image caption Через погрози єврейські центри евакуювали

В американському Сент-Луїсі, штат Міссурі, заарештували чоловіка, якого підозрюють у тому, що він погрожував підірвати єврейські центри, повідомляє ФБР. Ним виявився 31-річний Хуан Томпсон.

Затриманий вісім разів погрожував єврейським центрам в США, викликавши паніку, а також привів до витрат багатьох годин роботи поліцейських і їхніх ресурсів, заявив очільник поліції Нью-Йорка Джеймс О'Ніл.

Загрози, на думку поліції, були частиною кампанії, яку Томпсон розгорнув для того, щоб "мучити й принижувати" жінку, імені якої в ФБР не називають.

За даними влади США, минулого літа Томпсон розлучився з подругою. На наступний день після розриву її начальник отримав лист нібито зі ЗМІ, в якому говорилося, що вона була оштрафована за п'яне водіння.

З цього моменту, вважає поліція, Томпсон почав переслідувати жінку. У січні і лютому цього року він погрожував єврейським центрам, вважають в поліції, а потім спробував звалити провину за розсилку цих загроз на колишню подругу.

Копирайт изображения Twitter
Image caption Twitter Томпсона

Влада впевнена, що саме він надіслав листа в офіси Антидифамаційної ліги, яка бореться з проявом антисемітизму і образою євреїв. У листі говорилося, що відповідальність за погрози несе його колишня дівчина.

На наступний день після отримання листа в організацію подзвонили і повідомили, що в будівлі закладено вибухівку.

У соціальних мережах Томпсон також звинувачував свою колишню дівчину в тому, що вона загрожує єврейським центрам від його імені. Він стверджував, що так вона нібито намагається відправити його до в'язниці. У своїх постах він засуджував погрози на адресу єврейських центрів.

Також з'ясувалося, що Томпсон працював журналістом і був звільнений з видання Intercept за те, що вигадував новини.

З початку січня на адресу єврейських центрів надійшло щонайменше 100 загроз. Їх засудив президент країни Дональд Трамп і інші американські політики і чиновники.

Крім цього вандали розгромили два єврейські кладовища, одне з яких знаходиться близько Сент-Луїса.

Новини на цю ж тему