ЄС продовжив санкції проти оточення Януковича без одного прізвища

Копирайт изображения Reuters/Yves Herman

Рада ЄС продовжила санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та 14 його соратників, при цьому зі списку видалене одне прізвище.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС за результатами щорічного перегляду санкцій 3 березня.

Повний список буде оприлюднено в суботу, 4 березня.

"3 березня 2017 року Рада продовжила до 6 березня 2018 року замороження активів, введені проти 15 осіб, визнаних причетними до привласнення бюджетних коштів України або до посадових зловживань, що призвели до втрати державних коштів", - сказано в повідомленні Ради ЄС.

"Одна особа видалена зі списку" - додали у Раді ЄС.

Хоча прізвища особи, вилученої зі списку, в повідомленні не названо, українські ЗМІ вважають, що мова йде про близького соратника екс-президента Юрія Іванющенка.

Востаннє Рада ЄС продовжила на рік обмежувальні заходи стосовно екс-президента Віктора Януковича та 15 його соратників 4 березня 2016 року.

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Юрія Іванющенка вважають близьким до екс-президента Віктора Януковича і звинувачують в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах

Санкції проти Януковича і його оточення були запроваджені у березні 2014 року і продовжені в березні 2015 року.

Раніше Верховний Суд закрив всі справи щодо Іванющенка. У ВСУ заявили, що в закритті справ Іванющенка винна Генпрокуратура, бо зірвала терміни розглядів.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що закриття справ Іванющенка свідчить про потребу змінити склад ВСУ.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему