Польському євродепутату загрожує кара за заяву, що жінки дурніші за чоловіків

Корвіна-Мікке і раніше карали за образливі заяви і поведінку Копирайт изображения AFP
Image caption Корвіна-Мікке і раніше карали за образливі заяви і поведінку

Польський євродепутат-націоналіст Януш Корвін-Мікке може бути покараний після того, як він зробив образливі заяви на адресу жінок.

"І, звичайно ж, жінки повинні заробляти менше, ніж чоловіки, так як вони слабкіші, вони менші, вони менш розумні", - заявив він під час дискусії в Європарламенті.

Згідно відеозапису, поширеному в соціальних мережах, Корвіну-Мікке відповіла іспанська євродепутатка Іраті Гарсія-Перес. За її словами, його дратує те, що жінки можуть бути членами парламенту і мати такі ж права, як і він.

"Я тут, щоб захистити всіх європейських жінок від чоловіків на зразок вас", - заявила вона.

Голова Європарламенту Антоніо Таяні зараз з'ясовує, чи не порушив Корвін-Мікке своїми словами правила роботи зборів, які забороняють образливі, расистські чи ксенофобські висловлювання і поведінку.

Група демократів і соціалістів в Європарламенті попросила голову покарати Корвіна-Мікке за його коментарі. Покарання за подібну поведінку може охоплювати від догани до тимчасового призупинення повноважень, повідомили ВВС в прес-службі Європарламенту.

У минулому році депутата позбавили зарплати за 10 днів (більше 3 000 євро) і заморозили його повноваження на п'ять днів за те, що він порівняв приплив мігрантів в Європу з екскрементами.

У жовтні 2015 року він був відсторонений на 10 днів за нацистське вітання в будівлі парламенту.

Новини на цю ж тему