Парламент Португалії визнав Голодомор 30-х геноцидом українського народу

Image caption Парламент Португалії має назву Асамблея Республіки

Португальський парламент ухвалив рішення визнати Голодомор в Україні геноцидом.

Про це на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 3 березня, повідомив голова Спілки українців Португалії Павло Садоха.

Документ засуджує Голодомор в Україні у 1932-33 роках і визнає його геноцидом з боку тоталітарного комуністичного режиму Сталіна, що призвів до загибелі близько семи мільйонів українських громадян.

Проект постанови португальського парламенту напередодні був поданий фракцією соціал-демократів, які закликали законодавчий орган Португалії проявити солідарність з українським народом і прирівняти злочини комуністичного режиму до злочинів, скоєних нацистами.

У п'ятницю, 3 березня, на пленарному засіданні парламенту депутати схвалили такий варіант постанови:

  1. Висловити солідарність з українським народом і визнати геноцид, жертвами якого у 1932 і 1933 роках стали близько 7 мільйонів українців; і
  2. Засудити всі форми тоталітаризму і всякого роду порушення і злочини проти людства на зразок тих, які відбулися в тридцятих роках в Україні.

Португалія стала першою країною, парламент якої схвалив постанову про визнання Голодомору геноцидом після того, як у грудні минулого року Верховна Рада України закликала до цього кроку демократичні держави.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Українці вшановують жертв Голодомору наприкінці листопада

Спілка українців Португалії у своєму повідомленні про постанову парламенту назвала це рішення перемогою української діаспори.

Водночас Павло Садоха зазначив, що кілька тижнів тому парламент у Лісабоні підтримав заяву фракції комуністів, яка засудила рішення України в межах декомунізації заборонити діяльність КПУ.

Новини на цю ж тему