Менеджер кампанії Франсуа Фійона покинув пост

Фійон заповзявся продовжити кампанію Копирайт изображения AP
Image caption Франсуа Фійон відмовився зняти кандидатуру попри тиск

Кандидат у президента Франції Франсуа Фійон увечері в п'ятницю, 3 березня, зазнав чергового удару, коли з посади пішов менеджер його президентської кампанії.

Патрик Стефаніні заявив, що його відставка набирає чинності в неділю вночі.

Раніше Союз демократів і незалежних закликав Республіканську партію пана Фійона обрати іншу кандидатуру на президентські вибори, бо вважає пана Фійона послабленим унаслідок скандалу довкола виплат його родичам.

Франсуа Фійона звинувачують у тому, що він призначив платню дружині і дітям за роботу в парламенті, якої вони не виконували.

Про відхід менеджера його кампанії стало відомо, коли французьке видання Journal du Dimanche оприлюднило листа пана Стефаніні із проханням про відставку.

У документі вказано дві причини такого рішення. Пан Стефаніні пише, що радив Фійону припинити кампанію після того, як почалося офіційне розслідування його фінансових справ.

Коли ж пан Фійон вирішив продовжувати боротьбу, то менеджер опинився в меншості серед членів його виборчого штабу.

Інша причина рішення Стефаніні, за його словами, в тому, що Франсуа Фійон більше не може бути впевненим у виході в другий тур виборів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Патрік Стефаніні (ліворуч) більше не впевнений у тому, що його кандидат не вилетить у першому турі голосування

Пан Фійон уже втратив кілька ключових членів своєї команди, а частина предсчтавників його партії хочуть замінити його Аланом Жюппе, який програв йому на партійних "праймаріз" у листопаді.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему