Насірова повернули до Феофанії - адвокат

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Романа Насірова перевозили на ношах у супроводі працівників НАБУ. Медики кажуть, що він перебував під наркозом

Романа Насірова повезли назад до Феофанії - після того, як суд оголосив перерву до 10 ранку п'ятого березня.

Про це повідомив один із адвокатів пана Насірова Олександр Лисак - на брифінгу після закінчення суду.

"Незалежні лікарі приїхали і рекомендували дообстеження", - сказав пан Лисак журналістам під час трансляції "Радіо Свобода" з-під суду.

На питання, чи мав інфаркт відсторонений на час слідства голова ДФС, адвокат прямо не відповів. Натомість заявив: "Ніхто нічого не затягує, Але ж ви бачите, скільки порушень уже наробили".

Зокрема, поміж порушень адвокат назвав те, що його підзахисний не отримував харчування.

Водночас, Спеціальна антикорупційна прокуратура вважає, що жодних підстав, які би перешкоджали участі пана Насірова у судовому засіданні, немає.

На прес-брифінгу представник САП Роман Симків заявив: "Обґрунтованих аргументів для перенесення судового засідання нам не надали... Їхня тактика спрямована на затягування".

Пан Симків також уточнив, що строк, протягом якого панові Насірову мають оголосити запобіжний захід, спливає 5 березня о 23 годині. Якщо не встигнуть - Романа Насірова мають відпустити з-під варти, зазначив прокурор.

Реакція Насірова

Після оголошення рішення Роман Насіров почав поводитися активніше, зокрема жестикулювати та спілкуватися із адвокатами і дружиною.

Раніше захист просив перенести засідання. Обвинувачення наполягало, що для цього немає підстав.

Копирайт изображения УНІАН

Раніше адвокати попросили журналістів вийти, щоби дообстежити Романа Насірова. Він лежав на ношах, відкривав та заплющував очі. До зали суду заходили лікарі "швидкої".

"Ми викликали "швидку"... Суддя задовольнив клопотання і зараз його оглядають", - повідомив один із адвокатів пана Насірова кореспонденту Радіо Свобода під час прямої трансляції.

Залежно від висновку лікарів, суд має ухвалити рішення чи зможе пан Насіров брати участь у подальшому засіданні.

Суд почався із запізненням у понад 2 години.

Романа Насірова занесли до будівлі Солом'янського суду.

Раніше звідти всіх евакуйовували через повідомлення про мінування. Правоохоронці провели перевірку, після чого людям дозволили повернутися.

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Машина швидкої допомоги, у якій привезли Романа Насірова

Адвокати Романа Насірова висловили незадоволення через затримку. Вони запевняють, що їхній підзахисний зацікавлений у якнайскорішому розгляді його справи.

За їхніми даними, пан Насіров весь час перебував у машині "швидкої" біля будівлі суду.

Раніше його адвокати стверджували, що слідчі САП припустилися багатьох процесуальних помилок під час затримання і "силою" забрали з медичного закладу.

Вони також виступають за повернення підзахисного до Феофанії для лікування.

Діагноз

Зранку суботи Романа Насірова перевезли з лікарні Феофанія в інший медичний заклад "з метою підтвердження чи спростування діагнозу", повідомили у Національному антикорупційному бюро (НАБУ).

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Роману Насірову інкримінують розтрату 2 млрд грн державних коштів

Адвокати Романа Насірова стверджують, що медикам це не вдалося.

"Комісія прийшла до висновку про те, що встановити діагноз неможливо, оскільки відсутні документи з установи, де він перебував. Усе. Тепер не знають, що робити", - заявив один з адвокатів пана Насірова.

У САП такі заяви не коментували.

Раніше захист пана Насірова повідомляв, що у нього діагностували інфаркт і начебто прооперували.

Керівника Державної фіскальної служби підозрюють у "зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки". Зокрема йому інкримінують розтрату двох мільярдів гривень державних коштів.

У п'ятницю Кабміни відсторонив Романа Насірова від посади голови ДФС на час слідства.

Новини на цю ж тему