МВФ погодив виділення чергового траншу Україні

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, президент України Петро Порошенко, голова НБУ Валерія Гонтарева Копирайт изображения Getty Images
Image caption Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, президент України Петро Порошенко, голова НБУ Валерія Гонтарева

Міжнародний валютний фонд погодив оновлений меморандум щодо України і розгляне виділення траншу у другій половині березня. Про це повідомили в МВФ.

"Співробітники МВФ досягли угоди із українською владою за оновленим меморандуму про економічну і фінансову політику. Це відкриває шлях для розгляду третього перегляду програми в рамках розширеного фінансування (EFF) виконавчою радою МВФ в другій половині березня", - повідомив голова місії МВФ Рон ван Руден.

Наступний транш для України складе один мільярд доларів.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк підтвердив цю інформацію у своєму Facebook.

"Це є результатом виконання Україною узгодженої із МВФ програми реформ і спільної узгодженої роботи Президента, Уряду і Національного банку", - повідомив він.

Фінансову допомогу Україні надають у рамках чотирирічної програми підтримки української економіки, яку фонд запустив у 2015 році.

Загальна сума, яку планують виділити Україні - 17,5 млрд доларів.

Україна вже отримала понад шість мільярдів. Перший транш був п'ять мільярдів, другий - понад півтора мільярда доларів.

При цьому виділення попереднього, третього траншу, яке планували у 2015 році призупинили у зв'язку із невиконанням Києвом низки умов, але згодом їх узгодили.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему