Південна Корея збільшила виплати перебіжчикам із КНДР

Солдат Південної Кореї встановлює барикади на дорозі, що з'єднує Південну і Північну Корею неподалік демілітаризованої зони Копирайт изображения Getty Images
Image caption Солдат Південної Кореї встановлює барикади на дорозі, що з'єднує Південну і Північну Корею неподалік демілітаризованої зони

Південна Корея учетверо збільшила розмір винагороди біженцям із КНДР, які поділилися важливою інформацією.

Тепер вони можуть розраховувати на 860 тисяч доларів США, якщо передадуть владі Корейської Республіки інформацію, що допоможе посилити безпеку країни.

Копирайт изображения EPA

Міністерство об'єднання Республіки Корея оголосило, що військовослужбовці КНДР, які перетнуть кордон зі зброєю і військовою технікою, від літаків і танків до стрілецької зброї, також отримають збільшену грошове винагороду.

Торік президент Південної Кореї Пак Кин Хе заявила, що її країна буде рада прийняти перебіжчиків із сусідньої КНДР і допомогти їм налагодити нове життя.

«Ми залишаємо шляхи відкритими, тут ви знайдете надію й нове життя, — заявила вона. — Вам теж мають бути доступні універсальні цінності: демократія, права людини, соціальні виплати».

З 1950х років, за підрахунками південнокорейської влади, з КНДР до Південної Кореї втекли майже 30 тисяч людей.

Новини на цю ж тему