Дружина Франсуа Фійона наполягає, що працювала у чоловіка законно

Пенелопа Фійон Копирайт изображения Getty Images
Image caption За словами Пенелопи Фійон, якби цю роботу не виконувала вона, її довірили б комусь іншому.

Дружина кандидата в президенти Франції від партії "Республіканці" Франсуа Фійона Пенелопа заявила, що під час депутатства її чоловіка вона виконувала для нього роботу, за яку отримувала зарплату.

Раніше пана Фійона звинуватили в тому, що він оформив свою дружину на посаду помічника, де вона отримувала зарплату із бюджету за роботу, яку нібито не робила. Пані Пенелопа заробляла 3677 євро на місяць.

"Йому потрібен був хтось, щоб виконувати його завдання", - сказала вона в інтерв'ю французькому виданню Journal du Dimanche.

За словами Пенелопи Фійон, якби цю роботу не виконувала вона, її довірили б комусь іншому. "Все було законно і відкрито", - сказала вона.

Дружина кандидата в президенти також закликала його прихильників згуртуватися навколо свого чоловіка і не здаватися.

Гонка триває

У неділю Франсуа Фійон позбудеться голови виборчого штабу. Патрік Стефаніні оголосив у п'ятницю, що піде у відставку через скандал.

Копирайт изображения EPA
Image caption Раніше Франсуа Фійона звинуватили в тому, що він оформив свою дружину на посаду помічника, де вона отримувала зарплату за роботу, якої не робила

За даними французьких ЗМІ, у листі про відставку глава штабу пана Фійона заявив, що радив йому припинити кампанію відразу після початку розслідування про фіктивну роботу дружини політи

У п'ятницю французькі центристи з партії "Союзу демократів і незалежних" (UDI) відмовилися від підтримки пана Фійона й закликали республіканську партію висунути іншого кандидата на президентські вибори.

Раніше французька поліція обшукала будинок кандидата в президенти Франції.

Франсуа Фійон також заперечує провину й обіцяє продовжити виборчу кампанію, не зважаючи на звинувачення, які висунули проти нього.

До скандалу пана Фійона вважали лідером президентської кампанії. Однак опитування показали, що зараз він поступається своїм основним конкурентам - лідеру ультраправих Марін Ле Пен і лівоцентристу Еммануелю Макрону.

Скандал почався після публікації видання Canard Enchaine, яке припустило, що пан Фійон у 2000-х, зробив дружину своєю фіктивною помічницею в парламенті і платив їй сотні тисяч євро.

Пенелопа Фійон і раніше стверджувала, що дійсно працювала в парламенті. Її адвокат заявив, що вона принесла документи, які це підтверджують.ка.

Новини на цю ж тему