Марін Ле Пен: я не бачу в Путіні загрози для Європи

Марін Ле Пен Копирайт изображения Getty Images
Image caption На початку січня Марін Ле Пен заявила, що анексія Росією Криму в 2014 році була законною

Лідер ультраправої французької партії "Національний фронт" і кандидат в президенти країни Марін Ле Пен заявила, що не вважає Росію загрозою для Європи.

"Я не вірю в це абсолютно. Я думаю, це великий обман", - сказала вона в інтерв'ю американському телеканалу CBS.

За словами пані Ле Пен, більшою загрозою безпеки Європи є політика "холодної війни", яка "штовхає Росію у руки Китаю".

Відповідаючи на запитання кореспондента Андерсона Купера, чи вважає вона президента Росії Володимира Путіна вбивцею, загрозою для Європи і всього регіону, вона сказала, що "Путін не зробив нічого такого, що дозволяло б зробити подібні висновки".

В інтерв'ю мова зайшла і про кредит у дев'ять мільонів євро, який Марін Ле Пен отримала в 2014 році у Першого чесько-російського банку. На запитання ведучого, чи не має це впливу на її ставлення до політики Кремля, лідер "Національного фронту" відповіла, що взяла кредит на фінансування своєї партії у Росії, бо французькі банки їй відмовляли.

На початку січня в інтерв'ю французькій телекомпанії BFMTV і Radio Monte Carlo Марін Ле Пен заявила, що анексія Росією Криму в 2014 році була законною.

У тому ж інтерв'ю вона повідомила, що вважає Крим невід'ємною частиною Росії.

"Національний фронт" - противник імміграції і скептик ЄС, торік отримав 27% голосів на виборах до місцевих органів влади у Франції.

Марін Ле Пен називає безглуздими санкції, які ввів Захід щодо Росії через анексію Криму та збройного конфлікту на Донбасі. Вона також виступає за покращення відносин із Москвою.

Перший тур президентських виборів у Франції запланували на 23 квітня. Другий тур відбудеться 7 травня, якщо у першому жоден із кандидатів не набере понад половину голосів виборців.

Соціологічні опитування пророкують пані Ле Пен вихід до другого туру, але там її шанси оцінюють не дуже високо.

Однак коли кореспондент CBS сказав, що опитування громадської думки не дозволяють їй сподіватися на перемогу, Марін Ле Пен відповіла, що опитування не пророкували "брекзит", або перемогу Дональда Трампа.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему