Прослуховуванння Трампа: ФБР просить Мін'юст спростувати звинувачення

Трамп Дональд Копирайт изображения Getty Images

Директор ФБР Джеймс Комі спростував заяви президента Дональда Трампа про те, що президент Барак Обама прослуховував його телефон.

Пан Комі звернувся до Мін'юсту США, аби там спростували звинувачення про те, що пан Обама замовляв прослуховування пана Трампа торік під час виборчої кампанії.

Директор ФБР пішов на такий крок, аби внести ясність, бо заява Дональда Трампа помилково свідчить про те, що ФБР порушило закон.

Копирайт изображения AFP
Image caption Джеймс Комі повідомив, що доказів прослуховування Трампа немає

Про хід подій повідомили в New York Times, а пізніше в NBC.

Міністерство юстиції не робила швидких заяв у відповідь на прохання пана Комі.

Американські ЗМІ посилаючись на чиновників кажуть: пан Комі вважає, що не немає ніяких доказів, які б підтвердили звинувачення пана Трампа.

Від директора ФБР це вражаючий докір на адресу президента, і він буде перебувати під тиском з боку демократів, аби озвучувати хід справи публічно, повідомляє кореспондент ВВС Нік Браянт із Вашингтона.

Розслідування

Президент-республіканець перебуває під пильною увагою через імовірне втручання Росії у його президентську кампанію. Він не надав жодних доказів того, що торік його телефони у Trump Tower прослуховували.

Копирайт изображения EPA
Image caption Пан Трамп, який провів вихідні на своєму курорті у Флориді, порівняв можливі прослуховування його телефону та ситуацію із Уотергейтським скандалом 1972 року

New York Times і NBC повідомили, що Білий дім закликав Конгрес розслідувати, чи зловживала адміністрація Обами своїми повноваженнями.

Конгрес і ФБР вивчають, чи у виборчої кампанії Трампа був зв'язок із російськими офіційними особами. Раніше американські спецслужби заявили, що Росія втручалася у вибори США, щоб допомогти пан Трампу виграти у Хілларі Клінтон.

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер сказав, що це "дуже тривожні" повідомлення, і сказав: "Політично мотивовані розслідування безпосередньо перед виборами 2016 року дуже насторожують".

Голова комітету розвідки Палати представників, республіканець Девін Нуньєс сказав, що його комітет "розслідуватиме, чи стежив уряд за будь-якими представниками кампаній політичних партій."

Сенат голова комітету з розвідки Річард Барр, також республіканець, сказав у своїй заяві, що він буде "слідувати за доказами, куди він веде, і ми будемо продовжувати керуватися розумом і фактами, як ми збираємо наші висновки".

'Просто брехня'

Джеймсу Комі не звикати до політичних суперечок або драматичних втручань, повідомляє кореспондент BBC.

В останні тижні президентської кампанії він публічно заявляв, що ФБР розглядає нові докази у розслідуванні взлому приватного сервера е-пошти Хілларі Клінтон. Вона вважає, що це могло сприяти її поразці на виборах.

Пан Трамп, який провів вихідні на своєму курорті у Флориді, порівняв можливі прослуховування його телефону та ситуацію із Уотергейтським скандалом 1972 року, в результаті якого у відставку пішов президент Річард Ніксон.

Раніше Бен Родс, який був радником із зовнішньої політики і спічрайтером пана Обами, написав у Twitter: "Жоден президент не може замовити прослуховування телефонних розмов. Ці обмеження ввели для захисту громадян від таких людей, як ви."

Прес-секретар пана Обами назвав звинуваченн пана Трампа "просто брехнею".

Директор національної розвідки під час виборів у США Джеймс Клеппер також заперечив прослуховування пана Трампа чи членів його виборчої кампанії.

Новини на цю ж тему