У США затримали сім'ю з Афганістану, попри наявність віз

Протести мігрантів Копирайт изображения Getty Images
Image caption Мігранти у США і далі протестують проти міграційної політики Трампа

Юристи Міжнародного проекту допомоги біженцям (International Refugee Assistance Project) підготували петицію з вимогою звільнити п'ятьох членів афганської сім'ї, яких затримали у США попри наявність у них в'їзних віз.

Афганську пару з двома дітьми взяли під варту невдовзі після прильоту в аеропорт Лос-Анджелеса минулого тижня. У них були спеціальні імміграційні візи, що видаються іноземним громадянам за небезпечну роботу для армії США.

Повідомляється, що чоловіка помістили до спеціальної пенітенціарної установи в Каліфорнії, а його дружина і діти передувають в одному з готелів у Лос-Анджелесі.

Як наголошено в петиції, поданої до окружного суду в Санта-Ані, сім'ю затримали без будь-яких підстав і з порушенням конституції США. Один з адвокатів родини зазначила, що такий випадок є вкрай рідкісним, якщо не унікальним для власників цього типу віз.

Афганістан не належить до переліку семи мусульманських країн, громадянам яких тимчасово заборонили видавати візи відповідно до указу президента Дональда Трампа.

Крім того, дію цього указу призупинили федеральні суди США, хоча адміністрація Трампа готує нові обмеження на в'їзд в країну.