Американські психологи: соцмережі підсилюють почуття самотності

Соціальні мережі Копирайт изображения Getty Images

Соціальні мережі, як Twitter, Facebook та Pinterest - підсилюють у людей почуття самотності. Про це свідчить доповідь американських психологів.

Фахівці зазначили: якщо людина щодня проводить у соцмережах понад дві години, у неї подвоюється ризик розвитку соціальної ізоляції.

За даними дослідження, ідеалізований образ людей на сторінках соцмереж може змусити людину відчувати заздрість.

До таких сайтів експерти також віднесли Instagram і такі платформи, як Snapchat і Tumblr.

"Ми поки точно не знаємо, що відбувається раніше - використання соцмереж або відчуття соціальної ізоляції", - пояснює співавтор дослідження, професор Піттсбурзького університету Елізабет Міллер.

Вона додає, що: "Можливо, молоді люди, які спочатку відчували соціальну ізоляцію, звертаються до соцмереж. Або ж часте використання соцмереж якимось чином викликає почуття ізоляції від реального світу."

За даними дослідження, що більше часу людина проводить в інтернеті, тим менше часу залишається для спілкування в реальному світі.

В опитуванні для дослідження взяли участь дві тисячі людей у віці від 19 до 32 років.

Професор Піттсбурзького університету Брайан Примак зазначив, що сучасні технології багато в чому ускладнюють спілкування, а не спрощують його.

"Хоч на перший погляд і здається, що соцмережі дають можливість заповнити цю соціальну порожнечу, це дослідження говорить про те, що вони можуть бути не тим розв'язанням проблеми, яку люди сподівалися отримати", - говорить пан Примак.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему