Трамп підписав новий указ щодо мігрантів

Дональд Трамп Копирайт изображения EPA
Image caption Дональд Трамп повернувся до Білого дому ввечері у неділю після вихідних у Флориді

Дональд Трамп підписав новий указ щодо мігрантів. Цей документ раніше у понеділок анонсувала помічниця американського президента Келліенн Конвей.

Попередню версію указу заблокував федеральний суд Сполучених Штатів. За ним прийом біженців і видачу віз громадянам семи країн, де переважає мусульманське населення, призупинили.

Це спровокувало протести та проблеми в аеропортах, оскільки людям з діючими візами Сполучених Штатів не дозволили в'їхати в країну.

Чим новий указ відрізнятиметься від попереднього?

Повний текст нового документу поки що не оприлюднили. Але пані Конвей, старший помічник Дональда Трампа, повідомила Fox News, що зі списку країн, громадянам яких заборонять в'їзд до Сполучених Штатів, виключили Ірак.

Громадянам Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану та Ємену заборонять 90-денні візити до США.

Однак, згідно з довідкою для Конгресу, доступ до якої отримало інформагенство Associated Press, заборона не стосуватиметься тих, у кого вже є діюча віза США.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Іракцям не заборонятимуть в'їзд до Сполучених Штатів

Пані Конвей також повідомила, що обмеження не стосуватиметься тих громадян названих країн, які вже мають "зелену карту" США.

Програму прийому біженців із інших країн заморозять на 120 днів, повідомляє Reuters.

Проте, як зазначила пані Конвей, прийом біженців із Сирії більше не відкладатиметься на невизначений термін.

Associated Press також заявляє, що на відміну від попереднього документу за новим указом, представники релігійних менших не матимуть жодних привілеїв.

Критики адміністрації Дональда Трампа стверджували, що це була спроба допомогти християнам потрапити до США.

Коли почне діяти новий указ?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ця родина з Сирії возз'єдналася в аеропорту в Чикаго

Пані Конвей сказала, що новий указ президента набуде чинності 16 березня.

Про початок дії нових правил оголосять за 10 днів, щоб уникнути непередбачених ситуацій в аеропортах, на кшталт тих, що сталися 27 січня, коли оголосили про перший міграційний указ американського президента.

Тоді прикордонники в аеропортах затримували людей із діючими американськими візами, які вилетіли до США ще до оголошення про обмеження щодо мігрантів.

Пан Трамп написав у Twitter, що "якщо би про заборону оголосили за тиждень, "погані" бігли би в нашу країну протягом цього тижня".

Чи законний новий указ?

Міністерство юстиції не змогло довести, що про попередню версію указу попередили завчасно і заборону на подорожі громадян обговорили належним чином.

Судді також не виявили "жодних доказів того, що будь-який іноземець з якоїсь з названих в документі країн" здійснив теракт на території США.

Новий указ можуть перевірити за тими самими критеріями.

Новини на цю ж тему