Республіканці представили у конгресі США заміну Obamacare

Полр Раян Копирайт изображения Getty Images
Image caption Спікер Конгресу республіканець Пол Раян запевняє, що реформа враховує інтереси незаможних громадян, але не всі у цьому переконані

Фракція республіканців у Конгресі США представила проект реформи охорони здоров'я, яка змінить запроваджену президентом Обамою страхову систему Obamacare, давно викликає невдоволення республіканців.

Сьогодні більшість власників страховки отримують дотації від держави.

Щоб скарбниця могла собі це дозволити, указ про доступну охорону здоров'я і захист пацієнтів (саме його в народі називають Obamacare) зобов'язує всіх американців завести собі медичне страхування - інакше вони платять штраф, який зараз становить в середньому 995 доларів на рік.

Необхідність додатково платити за страховку викликала у багатьох американців невдоволення - вони вважають, що за Конституцією США уряд не може змушувати їх купувати будь-які товари.

В рамках реформи республіканська партія пропонує скасувати ці штрафи, а також субсидії для громадян літнього віку, які вже користуються податковими пільгами.

"Сьогодні зроблений важливий крок до того, щоб повернути американцям можливість вибору в рамках системи охорони здоров'я", - йдеться у заяві Білого Дому.

Представники Демократичної партії вже відреагували на ініціативу, зазначивши, що після її запровадження ціна медичного обслуговування може різко вирости.

Крім того, кажуть вони, що новий закон про медстраховку зменшить загальну кількість застрахованих американців, а втратять страховки насамперед бідні.

Зараз більшість місць в обох палатах парламенту займають республіканці, тому вони можуть повністю скасувати старий закон, попринезгоду демократів.

Obamacare дозволила отримати страховку 20 мільйонам громадян США, у яких раніше її не було.