Комісія РПЦ: бюст Миколи II в Сімферополі не мироточить

Бюст Миколи II Копирайт изображения Aleksey Pavlishak\TASS
Image caption Микола II канонізований як православний святий

Комісія священнослужителів Російської Православної Церкви не виявила слідів мироточення на бюсті Миколи II в сімферопольській каплиці. Раніше про мироточення заявила депутатка Держдуми Наталія Поклонська.

"На момент відвідування каплиці святих царствених страстотерпців комісією слідів мироточення на бронзовому бюсті царя-страстотерпця Миколи II та іконах в каплиці не встановлено", - йдеться в повідомленні прес-служби Сімферопольської і Кримської єпархії.

Бюст перевіряла комісія з п'яти священнослужителів. Судячи з повідомлення єпархії, вони шукали на бюсті канонізованого російського царя сліди мірри або інших виділень, але не знайшли. Водночас комісія порекомендувала священику в каплиці уважно стежити за бюстом і в разі появи слідів мироточення, негайно про це повідомити.

У РПЦ також заявили про недоречність глузувань над Наталею Поклонською, які з'явилися в соціальних мережах після оприлюднення уривку з її інтерв'ю.

"Не будемо критикувати молоду, недосвідчену ще в політиці жінку-депутата. Не варто звертати увагу на богоборців і мережевих пустобрехів - горбатого могила виправить. Дамо спокій і високоосвіченим православним інтелігентам і богословам, у яких сам факт мироточення викликає уїдливі глузування", - цитує "Інтерфакс" заяву керівника синодальної комісії з канонізації святих єпископа Панкратія.

Раніше пані Поклонська в інтерв'ю телеканалу "Царьград ТВ" заявила, що бюст Миколи II, що встановлений біля каплиці при прокуратурі, почав виділяти запашну рідину.

"Сьогодні мої співробітники, які доглядають за каплицею, телефонують з Криму, з прокуратури, кажуть, що сьогодні вранці бюст Миколи II, государя нашого, який ми встановили біля каплиці, замироточив, - сказала пані Поклонська. - І це в соту річницю зречення государя Миколи престолу. Государ нам допомагає, адже вони загинули для того, щоб ми зробили Росію процвітаючою і великою. Ми зобов'язані це зробити ".

Мироточення в православному християнстві - повір'я про те, що на деяких іконах можуть спонтанно з'являтися краплі запашної смоли, або мірри. Православні християни вважають мироточення дивом. Про випадки мироточення бюстів в церковній міфології немає ані слова.

В історії є багато розкритих випадків симуляції мироточення, до якого вдавалися священики або шарлатани у всіх країнах світу.

Також на цю тему