Клімкін у США закликав сенаторів не послаблювати санкції

Клімкін США Копирайт изображения Reuters

Український міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав американським сенаторам, що санції проти Росії не треба послаблювати.

"Поки Росія не піде з української землі, послаблення санкцій бути не має. Якщо щось станеться, їх слід посилити", - цитує міністра Reuters.

Пан Клімкін виступив у підкомітеті Сенату, що наглядає за міжнародною допомогою, разом із послами Польщі, Грузїі, Литви, Латвії та Естонії.

Він прибув до США для зустрічі з державним секретарем Рексом Тіллерсоном.

За словами міністра, політика Росії щодо України описується словом "війна", передає агенція AP (Москва послідовно заперечує свою причетність до конфлікту на Донбасі).

Пан Клімкін також закликав підкомітет продовжувати підтримку України, зокрема оборонними засобами.

Адміністрація Трампа тим часом планує різко скорочувати кошти, що виділяються на міжнародну допомогу, повідомляє AP.

Польський посол до США Пьотр Вілчек сказав на засіданні підкомітету, що пропоновані скорочення "звучать дуже небезпечно".

Слухання підкомітету, що наглядає за міжнародною допомогою, скликав його голова - сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

Він назвав міжнародну допомогу важливою для американської безпеки.

Сенатор також сказав, що хотів би кращих відносин із Росією, але цього не станеться, поки Москва не змінить свою політику.

Після перемоги Дональда Трампа у листопаді, Грем пообіцяв використовувати свою позицію серед республіканської більшості, щоб розслідувати те, що він описав як "російські халепи у світі".

Сенатор також очолює підкомітет, який почав розслідувати заяви про спроби Росії вплинути на американські вибори, повідомляє AP.