Порошенко хоче збільшити частку української у телеефірах

Порошенко Копирайт изображения president.gov.ua

Петро Порошенко має намір запропонувати Раді збільшити частку української мови в телевізійних ефірах. Про це він сказав на церемонії вручення національної премії імені Тараса Шевченка.

Український президент заявив, що потрібно розширювати простір для національного культурного продукту.

"За рік завдяки ухваленому закону ми досягли суттєвих результатів у поширенні української пісні й української мови у радіоефірі. Незабаром таку ж технологію я запропоную застосувати і до телебачення, де присутність української мови є неприпустимо малою", - повідомив пан Порошенко.

За його словами, влітку минулого року він звертався до телевізійної індустрії із закликом самоорганізуватися в цьому питанні.

"Не всі почули, отже своє слово має сказати законодавець", - попередив президент.

Згідно з ухваленим минулої осені законом, щонайменше чверть пісень, які звучать протягом доби на радіо, мають бути українською мовою. Нещодавно Нацрада з телерадіомовлення оштрафувала радіо "Шансон", KISS FM, "Радіо Вісті" та інші радіокомпанії за недотримання законодавства про частку україномовних пісень і програм в ефірі.

У Верховній Раді зареєстровані три законопроекти про мову, які передбачають майже повну українізацію телевізійного та радійного ефіру, преси, книговидання, кінематографа та реклами.

Новини на цю ж тему