Порошенко вручив премії імені Шевченка

Шевченко Копирайт изображения president.gov.ua

Петро Порошенко вручив митцям національні премії імені Тараса Шевченка 2017 року. Церемонія відбулась у четвер в Києві.

Згідно з указом президента премії отримали: режисер анімаційного кіно Степан Коваль - за мультиплікаційний цикл "Моя країна - Україна"; художник Микола Малишко - за проект "Лінія" (скульптура); композитор Богдана Фроляк - за музику на твори Тараса Шевченка симфонія-реквієм "Праведная душе…", хорова кантата "Цвіт", музичний твір "Присниться сон мені"; поет Іван Малкович - за книгу поезії "Подорожник з новими віршами".

Вітаючи Івана Малковича, президент зазначив, що він його давній друг, а збірка "Подорожник з новими віршами" заслуговує самої високої оцінки.

"Згадайте, ще роки тому навіть вимовити "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га" було дуже складно. А зараз як кулею - відлітає. Я думаю, що це також ознака того визнання українців і світу праці видавництва під керівництвом Івана Малковича, яка зробила дуже багато для книговидавничої справи, особливо для розвитку дитячого читання. На цих по-багатому ілюстрованих книжках вже виросло ціле покоління українських дітей", - зазначив президент.

За його словами, багатосерійний мультиплікаційний фільм-лауреат "Моя країна - Україна" викликає абсолютно дивовижне почуття - сильне, потужне - любові до України.

"Ваша унікальна дерев'яна скульптура доводить, що мистецтво і є тим дзеркалом самопізнання, котрого потребує людина. Хочу подякувати вам і за пам'ятники, і за хрести-монументи видатним борцям за волю України", - заявив президент, звертаючись до художника Миколи Малишка.

Новини на цю ж тему