Президент Болівії схвалив збільшення посівів коки

Ево Моралес Копирайт изображения EPA
Image caption Колишній фермер Ево Моралес активно підтримує виробництво коки та продуктів на її основі

Президент Болівії Ево Моралес підписав суперечливий законопроект, який дозволяє збільшити площу плантацій коки в країні майже вдвічі - з 12 тисяч до 22 тисяч гектарів.

Депутати від опозиції називають закон неконституційним, оскільки він порушує міжнародні договори.

Противники розширення посівів попереджають, що цей крок сприятиме незаконній торгівлі наркотиками.

Ево Моралес, який був фермером і вирощував кущі коки в минулому, подібні критику відкидає.

Кока - рослина, яку традиційно вирощують в Андах. Вона використовується в традиційній медицині - зокрема, для лікування гірської хвороби. Жування листя коки має тонізуючий ефект, а також пригнічує голод, спрагу, біль і знімає втому.

Також шляхом хімічної переробки з коки отримують кокаїн, який є одним з найпопулярніших наркотиків в світі. Конвенцією ООН про наркотичні засоби 1961 року листя коки оголосили незаконними.

Однак Болівія домоглася для себе виключення, хоча під тиском міжнародних інстанцій змушена була запровадити обмеження на площу плантацій. У країні дозволено і ліцензується вирощування листя коки в релігійних і медичних цілях.

В кінці лютого в Болівії відбулися акції прибічників і противників Ево Моралеса. Особливо активно виступали фермери, які вирощують коку - вони висловлювали невдоволення рішенням уряду обмежити зони культивації рослини.

Президент Моралес став першим представником корінних народностей Болівії, які прийшли до влади в країні. Він активно підтримує традиційне використання кокаїнових кущів і виробництво продуктів на основі коки.

Термін повноважень Ево Моралеса спливає в 2020 році, але він шукає можливості балотуватись ще на один, четвертий за рахунком президентський термін.

Також на цю тему