У Києві почали судити перебіжчика в російську армію Баранова

Баранов
Image caption Олександру Баранову загрожує 15 років позбавлення волі

Подільський районний суд Києва провів підготовче засідання у справі проти військовослужбовця Збройних сил Росії Олександра Баранова.

Його звинувачують у зраді і дезертирстві за те, що під час служби в одній з кримських військових частин Збройних сил України він лишився у Криму після його анексії і склав присягу російської армії.

Служба безпеки України затримала Олександра Баранова та його товариша по службі Максима Одинцова в листопаді минулого року, провівши спецоперацію на адміністративному кордоні Херсонської області та Криму.

У Міноборони РФ тоді заявили про викрадення двох російських військових, а Володимир Путін назвав затримання Баранова і Одинцова "віроломством".

Під час попереднього засідання суду в понеділок адвокат Баранова Роман Євценко клопотав про об'єднання справ свого підзахисного і Максима Одинцова, справа якого з січня перебуває на розгляді іншого районного суду в Києві.

Крім того, він подав скаргу на порушення, які, за його словами, допустили прокурор і слідчий на стадії досудового слідства.

Після відмови суддів задовольнити ці клопотання адвокат заявив про відвід головуючої судді Олени Павленко, а потім і всієї суддівської колегії. Ці заяви також не були задоволені, і в засіданні суду оголосили перерву.

Попереднє засідання суду у справі Баранова продовжиться в понеділок, 13 березня.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему