Луценко: РФ каже, що прохання Януковича про війська не було

Віктор Янукович Копирайт изображения Reuters
Image caption Сам Віктор Янукович підтверджував факт звернення до Володимира Путіна про використання російських військ в Україні

Прокуратура Росії повідомила, що адміністрація президента Путіна і Рада Федерації не отримували листа від Віктора Януковича про використання російських військ на території України.

Про це йдеться у листі від генпрокуратури РФ, направленому ГПУ, який оприлюднив генпрокурор України Юрій Луценко.

"Прийшов лист від Генпрокуратури РФ. Пишуть, що ні адміністрація президента РФ, ні Рада Федерації РФ не отримували ніякого листа Януковича про використання військ РФ на території України", - написав пан Луценко у Facebook і виклав копію отриманого з Росії документа.

Як наголосили у листі від російської генпрокуратури, жодна заява українського президента "не була підставою для звернення президента РФ до Ради Федерації про згоду на використання Збройних сил РФ на території України".

"Але що робити з виступом Чуркіна в Раді Безпеки ООН про цей лист? Що робити з відеоінтерв'ю самого Януковича, який підтверджує, що писав такий лист?" - пише пан Луценко.

Лист був, але тепер його нема?

Сам Віктор Янукович на прес-конференції у Ростові-на-Дону в листопаді 2016 року підтвердив факт звернення до Володимира Путіна про використання російських військ в Україні і назвав його емоційним рішенням.

"Цей документ справді був, було емоційне рішення якимось чином вплинути на наступ незаконних військових формувань, на насильство на Донбасі", - сказав пан Янукович.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На одному із засідань Радбезу ООН 2014 року Віталій Чуркін показав лист від Януковича з проханням про введення військ

Генеральна прокуратура України звинувачує пана Януковича у державній зраді і каже, що має докази цього.

У ГПУ кажуть, що отримали з ООН лист екс-президента, який ще три роки тому оприлюднив постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН.

У березні 2014 року пан Чуркін на засіданні Радбезу заявив, що Янукович направив президенту Росії письмове прохання використовувати російські збройні сили для захисту населення України.

"Звертаюся до президента Росії Володимира Володимировича Путіна з проханням використовувати збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України. Віктор Янукович, 1 березня 2014 року", - процитував Чуркін слова Януковича.

1 березня 2014 року Рада Федерації одностайно дала згоду президенту Путіну на використання російських збройних сил в Україні "з метою нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні".

Пізніше це рішення парламент скасував. Проте у тому ж місяці російські військові з'явилися у Криму під виглядом "загонів самооборони".

Справа про держзраду

Очільники ГПУ неодноразово заявляли про те, що готові у судовому порядку доводити звинувачення у державній зраді екс-президента Януковича.

Підозру у вчиненні цього злочину Юрій Луценко оголосив Віктору Януковичу у під час судового засідання у справі п'ятьох екс-співробітників "Беркута", звинувачених у вбивствах активістів Євромайдану. Екс-президент перебував у Ростові-на-Дону і давав покази як свідок.

Наприкінці лютого пан Луценко заявив, що генпрокуратура готова розпочати судове слухання 10 березня, якщо парламент ухвалить необхідні поправки до Кримінально-процесуального кодексу про заочне засудження. Однак Верховна Рада ухвалила зміни лише у першому читанні.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила ВВС Україна, що ГПУ планує передати матеріали справи до суду наступного тижня.

Однак, зазначила вона, неухвалення змін до КПК Верховною Радою унеможливить судовий розгляд справи.

Новини на цю ж тему