У Мінську дозволили провести "Марш недармоїдів"

"Марш розсерджених білорусів" 17 лютого 2017 року в Мінську Копирайт изображения Getty Images
Image caption Протести через "податок на дармоїдів" досі відбувалися без санкцій влади

Мінський міськвиконком дозволив провести "Марш недармоїдів" у периферійній частині столиці Білорусі.

Раніше в Мінську та інших містах країни проходили несанкціоновані акції противників "податку на дармоїдів", збір якого напередодні відклав президент Олександр Лукашенко.

Про те, що влада видала дозвіл, агентству "Інтерфакс" повідомив співголова оргкомітету зі створення партії Білоруська християнська демократія Павло Северинець. Дозволена кількість учасників акції - до 1000 людей.

Хода пройде площею Бангалор, яка знаходиться далеко від центру міста. Це традиційний маршрут, який влада пропонує опозиції для проведення узгоджених акцій.

"Марш недармоїдів" - не перша акція противників указу президента Лукашенка "Про попередження соціального утриманства", який передбачає щорічний збір з непрацюючих громадян. Однак вперше акція протесту узгоджена владою.

Напередодні, 9 березня, Олександр Лукашенко пообіцяв не стягувати "податок з дармоїдів" протягом ‎найближчого року.

При цьому пан Лукашенко відмовився скасовувати свій указ, але вимагає допрацювати правила стягнення податку.

Він також згадав про акції протесту, спровоковані "податком на дармоїдів".

"І ті, хто сьогодні - по 200-500 людей - виходять на вулиці і починають кричати, це ж не ті дармоїди, які дійсно дармоїди. Це в основному ті люди, які ображені, яким ми ні з того ні з сього послали ці сповіщення ", - сказав президент Білорусі. Він покартав чиновників, які розіслали "чесним людям" сповіщення "ні з того ні з сього", і зажадав ретельніше складати "списки нероб".

Напередодні Олександр Лукашенко казав, що люди мають право висловлювати свою думку на площах, які обре влада. Однак "провокаторів треба виколупувати, як родзинки з булки", додав він.

Також на цю тему