США: призначеним Обамою прокурорам запропонували звільнитися

Пріт Бхарара Копирайт изображения Getty Images
Image caption За інформацією газети The New York Times, звернення піти у відставку надіслали і прокурору Мангеттена Пріту Бхарара, якого президент США Дональд Трамп збирався залишити на посаді

Генеральний прокурор США Джефф Сешнс попросив піти у відставку 46 федеральних прокурорів, яких призначив Барак Обама, щоб "забезпечити узгоджений процес зміни керівництва".

У заяві міністерства юстиції уточнюється, що це інші 47 з 93 прокурорів, призначені попередньою адміністрацією, вже звільнилися добровільно.

За інформацією газети The New York Times, звернення піти у відставку направили і прокурору Мангеттена Пріту Бхарара, якого президент США Дональд Трамп збирався залишити на посаді.

Представники прокуратури Мангеттена наразі не прокоментували інформацію про можливу відставку пана Бхарара.

Прокурора Мангеттена веде найважливіші для країни кримінальні справи та судові розгляди в сфері бізнесу.

Як правило, призначені попереднім президентом країни керівники окружних прокуратур йдуть у відставку після інавгурації нового голови Білого дому. Однак не кожна нова адміністрація закликає піти у відставку всіх прокурорів одночасно.

Як пояснили в міністерстві юстиції США, федеральні прокурори, призначені Бараком Обамою, продовжать свою роботу, допоки Дональд Трамп не затвердить на посаді їх наступників.

Також на цю тему