Японія вшанувала пам'ять жертв цунамі 2011 року

Траурна церемонія в Японії Копирайт изображения AFP
Image caption Траурні церемонії пройшли в Токіо та інших містах країни

В Японії пройшли траурні заходи в пам'ять про жертв землетрусу і цунамі 2011 року. На церемонії в Токіо були присутні прем'єр-міністр Сіндзо Абе і принц Акисино.

О 14:46 за місцевим часом була оголошена хвилина мовчання - саме в цей час шість років тому біля японського узбережжя стався найпотужніший в історії країни землетрус магнітудою 9,0.

Як зазначив у своїй промові Сіндзо Абе, відновлення інфраструктури, зруйнованої внаслідок трагедії, практично завершено, а режим евакуації в префектурі Фукусіма поступово скасовується.

"Ми вдячні всім країнам, які надали допомогу після лиха. Ми хотіли би використовувати свій досвід, отримані уроки, щоб зробити свій внесок в попередження шкоди від стихійних лих", - сказав пан Абе.

Копирайт изображения AFP
Image caption Учасники церемоній запускали в небо повітряні кулі у формі голубів
Копирайт изображения AP
Image caption Понад 2,5 тисячі людей вважають зниклими без вісти
Копирайт изображения EPA
Image caption Пошуки останків жертв землетрусу досі тривають

У березні 2011 року після землетрусу по північному сходу Японії вдарило гігантське цунамі, висота якого сягала 15 метрів. Внаслідок трагедії загинули або пропали без вісти близько 18 тисяч людей.

Цунамі затопило систему енергопостачання АЕС "Фукусіма-1", що зупинило роботу систем охолодження реакторів. Аварія на станції була визнана найбільшою після аварії на Чорнобильській АЕС.

У 2011-2015 році влада країни витратила близько 220 млрд доларів на відновлювальні роботи, в період з 2016 по 2020 рік планується витратити ще 55 млрд доларів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему