Ердоган назвав голландців "пережитками нацизму"

Ердоган Копирайт изображения AFP
Image caption Ердоган розраховує, що на референдумі у квітні турки схвалять запропоновані ним поправки до конституції

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав голландців "пережитками нацизму і фашизму" після того, як Нідерланди скасували дозвіл на посадку літака турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу.

"Ви можете не пускати нашого міністра закордонних справ, скільки хочете. Подивимося, як ваші літаки будуть тепер літати до Туреччини", - сказав пан Ердоган на мітингу в Стамбулі.

Пан Чавушоглу в суботу планував відвідати мітинг в Роттердамі, аби переконати турецьких громадян, що живуть в Нідерландах, підтримати зміни до конституції Туреччини на референдумі 16 квітня.

Однак мер Роттердама заборонив проведення мітингу і заявив, що влада країни не дозволить голові турецького МЗС брати участь в ньому.

У відповідь Чавушоглу пригрозив Нідерландам запровадити суворі санкції.

У заяві уряду Нідерландів зазначено, що таке рішення ухвалили через "загрозу громадському порядку й безпеці".

"Турецька влада публічно погрожувала запровадити санкції. У зв'язку з цим досягнення розумного рішення неможливо", - йдеться в заяві.

Австрія, Німеччина та Швейцарія також заборонили схожі заходи, де мали виступати турецькі чиновники.

У квітні в Туреччині відбудеться референдум щодо поправок до конституції, на якому вирішуватимуть питання про запровадження президентської форми правління.

Президент Ердоган заявляв про необхідність такої реформи ще два роки тому, невдовзі після свого обрання президентом.

Противники цієї ініціативи заявляють, що зміна конституції призведе до того, що вся влада опиниться в руках однієї людини.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему