У Білорусі організаторам "Маршу недармоїдів" дали по 15 діб

Молодечно Копирайт изображения AP
Image caption На акцію у місті Молодечно, за різними оцінками, вийшли від 500 до 1 000 учасників

Суд у Мінській області призначив по 15 діб арешту організаторам "Маршу недармоїдів": голові руху "За Свободу" Юрію Губаревичу й лідеру Об'єднаної громадянської партії Анатолію Лебедьку.

Активістів затримали у п'ятницю ввечері після акції противників декрету президента Лукашенка "Про запобігання соціальному утриманству", який передбачає щорічний збір з громадян, що не працюють.

На неузгоджену з владою акцію у місті Молодечно, за різними оцінками, вийшли від 500 до 1 000 учасників. Вони пройшли від площі Леніна в центрі міста до будівлі місцевої податкової інспекції, щоб передати туди резолюцію і зажадати повного скасування указу про утриманство.

Разом з Лебедьком і Губаревичем були затримані ще кілька лідерів білоруської опозиції.

Декрет Лукашенко спровокував численні протести по всій країні. Під дію декрету потрапили індивідуальні підприємці, домогосподарки, які працюють без офіційного оформлення, а також ті, хто просто не може знайти роботу.

17 лютого на "Марш розлючених білорусів" в центрі Мінська вийшли близько двох тисяч людей, на початку березня близько тисячі людей вийшли на таку ж акцію в Бресті.

На фоні протестів президент Лукашенко заморозив збір "податку на дармоїдів" на один рік, доручивши доопрацювати правила збору податку з безробітних.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему