Проект щодо брекзиту: від депутатів чекають відхилення поправок

Тереза Мей Копирайт изображения Getty Images

Кабінет міністрів вважає, що парламент відкине дві поправки, які внесли у законопроект щодо "брекзиту", під час другого обговорення документу в Палаті лордів.

Члени Палати лордів хочуть, аби громадянам ЄС гарантували їхні права у Британії після виходу з союзу, а також щоб уряд отримував схвалення парламенту на підсумкову угоду з ЄС.

Документ про вихід із ЄС міг би завершити останні процедури, якби обидві палати парламенту узгодили остаточний текст проекту про "брекзит".

Тоді прем'єр-міністр Тереза Мей може запустити вже у вівторок 50 статтю, яка формально почне процес "брекзиту".

Палата громад і Палата лордів обговорюватиме і голосуватиме за законопроект у понеділок. Спочатку голосуватимуть депутати, і якщо вони відкинуть зміни, його знову передадуть до Палати лордів, аби вони вирішили, чи хочуть йти проти планів уряду.

Законопроект "подорожуватиме" між двома палатами, поки обидві сторони не домовляться.

Після того, як парламент ухвалить законопроект, він попрямує на королівську санкцію. Тоді ж пані Мей може офіційно повідомити партнерів із ЄС, що вона готова почати переговори.

Головний політичний кореспондент BBC Вікі Янг сказала, що ймовірно депутати скасують поправки лордів до законопроекту, і вони не блокуватимуть його ухвалення знову.

Це може означати, що все вдало складеться до півночі понеділка, сказала пані Янг.

Новини на цю ж тему