Шотландія розпочне підготовку до нового референдуму

Нікола Стерджен Копирайт изображения AFP

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила, що попросить дозволу регіонального парламенту, аби провести повторний референдум про незалежність. Тоді більшість шотландців висловилися проти "брекзиту" і хочуть залишитися в ЄС.

Згідно із законом, перед поданням запиту про референдум в уряд Британії, пані Стерджен має отримати дозвіл шотландського парламенту.

За словами Ніколи Стерджен, вона хотіла б провести голосування між осінню 2018 року і весною 2019-го.

У Шотландії не згодні з результатами референдуму щодо членства Британії у ЄС. 62% шотландців на референдумі у червні 2016 року проголосували за збереження членства Британії в союзі.

На початку вересня пані Стерджен повідомила, що шотландський уряд розпочав підготовку законодавчої бази для проведення нового референдуму про незалежність.

У вересні 2014 року в Шотландії вже проводили референдум про незалежність від Великої Британії.

Прибічники незалежності тоді програли: 55,3% шотландців проголосували проти виходу Шотландії зі складу Сполученого Королівства.

"Поки не пізно"

Шотландії, за словами Ніколи Стерджен, потрібно захистити свої інтереси на тлі "брекзиту".

Копирайт изображения AFP

"Справа не тільки в наших відносинах із Європою. На кону те, якою країною ми станемо", - заявила голова шотландського уряду на спеціально організованій прес-конференції у її резиденції в Єдинбурзі.

Пані Стерджен вважає: "Важливо, щоби Шотландія скористалася правом вибирати своє майбутнє у момент, коли розклад буде більш ясним, ніж зараз. Але це потрібно зробити до того, як буде вже занадто пізно вибрати наш власний шлях", - заявила пані Стерджен.

Деталі процедури проведення референдуму повинен вирішити парламент Шотландії.

Новини на цю ж тему