Прокурори вимагають збільшити заставу Насірову до 2 млрд гривень

Роман Насіров Копирайт изображения UNIAN

Сторона обвинувачення вимагає від Апеляційного суду Києва ухвалити рішення про тримання під вартою відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова із можливістю внесення застави у розмірі два мільярди гривень.

Прокурори вважають, що зменшення розміру застави Солом'янським райсудом до 100 млн гривень є безпідставним, зважаючи на майновий стан підозрюваного.

О 16.00 за київським часом судді Апеляційного суду, вислухавши аргументи сторін, пішли до нарадчої кімнати для підготовки рішення.

На засіданні суду 13 березня прокурори заявили, що розмір застави має дорівнювати розміру завданих збитків державі, а ця сума становить понад два мільярди гривень.

"На жаль, майновий стан не знайшов відображення у рішенні Солом'янського районного суду. Тому ми вважаємо рішення суду першої інстанції необгрунтованим", - заявив прокурор.

Відповідне рішення Солом'янський суд Києва ухвалив 7 березня.

У суді обвинувачі наголосили, що згідно із декларацією про доходи, Роман Насіров, зокрема, володіє 55 млн гривень готівки, а також земельними ділянками, ринкова вартість яких - мільйони гривень, триповерховим будинком площею 200 м кв. Прокурор також нагадав про дві задекларовані квартири Насірова у Лондоні, вартість яких на момент придбання становила 96 і 120 тисяч фунтів стерлінгів.

Наполягаючи на заставі у 2 млрд гривень, обвинувачення бере до уваги вірогідність того, що Роман Насіров може втекти від слідства.

"Ми наполягаємо на тому, що він має британське громадянство, і сьогодні ніхто не спростовував цього факту. Він має власність за кордоном, і це також ризик, що він може втекти від слідства", - сказав один із прокурорів на суді.

Звинувачення у незаконних рішеннях

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) звинувачує Насірова у причетності до махінацій в "газовій справі" депутата парламенту і бізнесмена Олександра Онищенка. Йому інкримінують зловживання владою та службовим становищем, що спричинило збитки державі в особливо великих розмірах - два мільярди гривень.

Слідство вважає, що голова ДФС протягом 2015-2016 років, діючи в інтересах Олександра Онищенка, дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку ухвалювати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".

"Усе просто: є підприємства Онищенка, є рента. Онищенко вирішив, що у разі сплати ренти до бюджету він не зможе заробляти ті мільйони, що хоче. Він звернувся до пана Насірова з відповідним проханням. Насіров підписав понад 300 таких рішень (про реструктуризацію. - Ред.). Тобто, ідеться на про одне чи кілька рішень", - заявив на засіданні Апеляційного суду один із прокурорів.

Прокурори твердять, що Роман Насіров самостійно ухвалював незаконні рішення стосовно зазначених підприємств.

2 березня співробітники НАБУ вручили Роману Насірову підозру у скоєнні злочину. На той час він перебував у лікарні "Феофанія", його захисники твердили, що він пережив інфаркт.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Під Апеляційним судом триває нечисленна акція з вимогою арешту Романа Насірова

"Я точно не винен"

Відсторонений від посади голова Державної фіскальної служби Роман Насіров заявив у суді, що повністю відкидає усі звинувачення і вважає, що ні в чому не винен.

"Ще раз хочу заявити, що я точно не винен. Звинувачення - повністю безпідставні. Моє затримання повністю незаконне", - заявив Роман Насіров в Апеляційному суді Києва 13 березня, де триває розгляд апеляції на рішення Солом'янського районного суду столиці про запобіжний захід - тримання під вартою із внесенням застави у розмірі 100 млн гривень.

Роман Насіров заявив, що зацікавлений у якомога відкритішому розгляді його справи.

"Я хочу, щоби вся країна бачила, що це за процес і з якими цілями він відбувається", - сказав він.

Адвокати Насірова: заподіяння шкоди державі не доведене

Захисники Романа Насірова заявили у суді, що вважають недоведеними звинувачення у заподіянні шкоди державному бюджету. На їхню думку, переслідування Романа Насірова є свідченням "отримання політичних бонусів і розхитування ситуації в країні".

Адвокати вважають, що докази сторони обвинувачення є неналежними і хибними.

Зокрема, один із адвокатів заявив, що "не може бути злочином розстрочка чи відстрочка платежів до бюджету, оскільки це є абсолютно законна дія фіскальних органів".

Він посилався на статті Податкового кодексу України, у яких регулюються ці питання. Він також наголосив, що у разі розстрочки платник має сплачувати 36% штрафу від суми коштів, які заборгував. Адвокат твердить, що цю обставину слідство і Солом'янський суд проігнорували і приховали від суспільства.

Його слова про те, що дії фіскальних органів насправді були корисними державі, оскільки до бюджету надходили гроші, викликали сміх прокурорів та присутніх у залі.

Захисники також подали до суду скаргу про незаконне, на їхню думку, затримання їхнього підзахисного. Вони також вважають безпідставною суму два млрд гривень застави, як того домагається сторона обвинувачення.

Саме такий розмір прокурори вимагали у суді першої інстанції, проте Солом'янський районний суд зменшив цю суму до 100 млн грн. Під час розгляду апеляції представники обвинувачення мають намір домагатися збільшення розміру застави до двох млрд гривень.

Новини на цю ж тему