Затриманих через блокаду відпустили

блокада Копирайт изображения EPA

Станом на ранок вівторка 45 людей, яких затримали через блокаду, відпустили. Вони не мають тілесних ушкоджень, заявив керівник поліції Донеччини В'ячеслав Аброськін.

Звільнення затриманих з посиланням на дані СБУ також підтвердила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, але вона пише у Facebook про 46 осіб.

"За інформацією СБУ, всіх затриманих уже звільнили. Нам вдалося розшукати шістьох із 46. У їхніх телефонах знищена вся інформація. Це ускладнює пошук. Попередньо хлопців тримали під вартою у відділках поліції Костянтинівки, Дружківки, Селідового, Покровська, Торецька, Бахмута", - повідомила вона.

Пані Сироїд додала, що поліція порушила закон і "не забезпечила затриманим можливості поінформувати своїх близьких про свій стан і місце перебування, а також викликати адвоката".

Пан Аброськін у свою чергу розповідає про одного із затриманих, жителя Житомирської області, раніше засудженого за вбивство.

"Провів у місцях позбавлення волі 9 років, вийшов на волю у 2013 році. Каже, що його та ще кількох людей звозили в Донецьку область централізовано. Забезпечили грошами та обіцяли плату за три тижні чергування на "редуті" - 400 гривень на день", - написав він у Facebook.

Раніше в СБУ заявили, що затримали в зоні АТО озброєних протестувальників, які блокували залізничне сполучення з непідконтрольними територіями.

У Штабі блокади повідомляли, що їх при цьому побили. Поліція побиття заперечувала.

Правоохоронці повідомили, що серед 45 затриманих вісім осіб, з їхніх слів, брали участь в АТО, чотири - власника зброї та шість - раніше засуджених осіб. Вони є мешканцями восьми областей України.

В СБУ твердять, що у затриманих вилучили багато зброї іпляшки із запальною сумішшю.

Також у відомстві заявляли про контрдиверсійні заходи в зоні АТО.

Копирайт изображения ALEKSEY FILIPPOV
Image caption Учасники блокади виступають проти торгівлі з непідконтрольними територіями

Протестувальники уже понад місяць перекривають залізничні колії, блокуючи торгівлю вугіллям та іншими товарами з непідконтрольними територіями. Вони кажуть, що виступають проти "торгівлі з окупантами".

Український уряд засуджує такі дії, заявляючи, що вони шкодять економіці країни.

У лютому через блокаду донбаського антрациту, на якому працюють українські електростанції, в енергетиці ввели надзвичайний стан.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему