Туреччина призупиняє дипломатичні контакти з Нідерландами

Нуман Куртулмуш Копирайт изображения Getty Images

На тлі дипломатичної кризи Туреччина змушена призупинити контакти на високому рівні з Нідерландами, заявив турецький віце-прем'єр Нуман Куртулмуш.

Він також повідомив про можливість перегляду угоди про міграцію з Євросоюзом.

"Ми робимо те саме, що і вони щодо нас. Ми не дозволимо рейсам з дипломатами з Нідерландів сідати в Туреччині або використовувати наш повітряний простір. Ті, хто створили цю кризу, несуть відповідальність за її врегулювання", - сказав пан Куртулмуш.

У суботу нідерландська влада не дозволила двом турецьким міністрам - спочатку голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, а пізніше міністру у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатімі Бетюль Саяма Кайе - виступити в Роттердамі перед громадянами Туреччини, що живуть в Нідерландах.

Влада Нідерландів не дозволила пану Чавушоглу в'їхати в країну, а Фатіму Бетюль Сайян Кайе ескортували до німецького кордону.

Турецькі чиновники збиралися переконати своїх співгромадян підтримати зміни до конституції Туреччини, які суттєво розширюють повноваження президента. Референдум з цього питання призначений на 16 квітня.

Раніше влада Австрії, Німеччини та Швейцарії також заборонила виступи турецьких офіційних осіб, пославшись на можливі проблеми безпеки.

Після цього президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган порівняв Нідерланди з "банановою республікою", зажадав від міжнародних організацій ввести санкції проти країни і звинуватив країни Заходу в ісламофобії. "Я говорив, що з нацизмом покінчено, але я помилявся, нацизм живий на Заході", - заявив він.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель назвала ці висловлювання неприйнятними і висловила Нідерландам свою "повну підтримку і солідарність".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також назвав заяви Реджепа Ердогана неприйнятними. Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловив надію на те, що Туреччина "прийде до тями".

Прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен відклав заплановану зустріч з турецьким колегою Біналі Йилдиримом, заявивши, що в Туреччині порушують демократичні принципи.

Також на цю тему