Росія заперечила розміщення спецпризначенців у Єгипті

російські військові Копирайт изображения AFP
Image caption Російські військові навчання (архівне фото)

У міноборони Росії і в єгипетській армії заявили, що в Єгипті немає російських спецпризначенців.

Напередодні агенція Reuters із посиланням на джерела в єгипетських спецслужбах і американських відомствах повідомила, що на авіабазу в Єгипті поряд із лівійської кордоном Росія перекинула загін спецпризначення із 22 людей.

"Жодних російських підрозділів спеціального призначення в Сіді-Баррані (місто в Єгипті. - Ред.) немає", - заявив представник міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков.

Появу цієї інформації він назвав "вкиданням із анонімних джерел" і додав: "Особливо часто такі "марення" відвідують анонімів в Україні і країнах Балтії".

Офіційний представник єгипетської армії Тамер Ріфаї також заперечив розміщення російських спецпризначенців у Єгипті. За його словами, "на єгипетській землі немає солдатів із інших країн, це питання суверенітету".

За даними Reuters, загін із 22 російських бійців перебуває на базі в місті Сіді-Баррані за 100 км від єгипетсько-лівійського кордону. Там же помічені російські безпілотники.

Як розповіли агентству єгипетські джерела, росіяни також перебувають на базі в місті Мерса-Матрух - за 200 км від кордону з Лівією.

У бесіді з Reuters американський чиновник на умовах анонімності припустив, що розмістивши сили в Лівії або на її кордонах, Росія намагається відновити свій вплив у цій близькосхідній країні, яка за правління Муаммара Каддафі декларувала орієнтацію на СРСР.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему