Поліція розповіла в парламенті про конфлікт із Парасюком

Правоохоронці і депутати біля трибуни Копирайт изображения facebook.com/svitlana.zalishchuk
Image caption Правоохоронці і депутати біля трибуни

Представники донецької поліції у залі парламенту розповідають про конфлікт, який стався в парламенті між правоохоронцями і народним депутатом Володимиром Парасюком на блокпосту біля Слов'янська.

За словами представника поліції, на блокпосту депутат Володимир Парасюк з криками накинувся на поліцейських і вимагав пропустити колону. Правоохоронці кажуть, що мали перевірити, чи є в машинах зброя.

"Парасюк вискочив, напав з кулаками. Я йому сказав, ви проїздіть, решта колони проїде по інструкціям. Він дав команду всім вийти з машини і бити поліцейських", - заявив представник поліції.

Сам пан Парасюк покладає відповідальність за початок конфлікту на поліцейських. Також він заявив про побиття своєї сестри.

Поліція в Раді

Про виступ правоохоронців попросили депутати від "Народного фронту". Але віце-спікер парламенту Оксана Сироїд закрила ранкове засідання.

Вона заявила, що органи правопорядку не мають права ступати в залу засідань, бо там можуть перебувати тільки депутати. Інші особи можуть бути у залі тільки тоді, коли за це проголосують 150 депутатів.

Вона пояснила закриття засідання тим, що звіт правоохоронців відбувається з порушенням процедури. Віце-спікер просить СБУ і прокуратуру "розслідувати незаконне перебування силовиків в Раді".

Представник "Народного фронту" Андрій Тетерук розповів, що за процедурою для звіту поліції потрібно було подати звернення заздалегідь - за день.

Проте у зв'язку з надзвичайними обставинами звернення подали тільки сьогодні. При цьому пан Тетерук вважає, що віце-спікер від "Самопомочі" закрила засідання, щоб не дати поліції звітувати.

Спікер Ради Андрій Парубій у цей час перебуває на засіданні РНБО.

Депутат Світлана Заліщук заявила про захоплення трибуни в парламенті людьми у військовій формі, "яких без дозволу головуючого провели депутати від Народного Фронту та БПП".

За її словами, депутат Ігор Гринів самовільно ввімкнув мікрофон спікера і оголосив якісь "збори народних депутатів".

"Те, що відбувається в залі, - це безпрецедентно. Ця авантюра відкриває скриньку Пандори. Парламент - це не приватна контора окремих депутатів", - написала у Facebook депутат.

Конфлікт біля блокпоста

Увечері в вівторок між Костянтинівкою і Краматорськом затримали автоколону з прихильниками блокади на Донбасі, які до цього прорвалися крізь слов'янський блокпост.

Серед активістів був депутат Володимир Парасюк. Є повідомлення про стрілянину під час цих інцидентів.

Депутат Парасюк повідомив, що семеро людей опинилися у Слов'янському райвідділку поліції, а його батька шпиталізували через сльозогінний газ.

Поліція зі свого боку повідомляє про сімох травмованих правоохоронців.

Новини на цю ж тему