Сомалі: пірати вимагають викуп за звільнення моряків

Сомалійський пірат Копирайт изображения AP
Image caption З 2005 по 2011 роки сомалійські пірати періодично нападали на торгові кораблі

Сомалійські пірати, які захопили вантажне судно з екіпажем з Шрі-Ланки біля берегів Сомалі, вимагають викуп за звільнення моряків. Це перший за останні п'ять років випадок захоплення судна в цьому регіоні.

За даними військово-морських сил Євросоюзу, владі вдалося зв'язатися з власником танкера "Аріс 13": він підтвердив, що на борту перебували озброєні люди, які згодні відпустити екіпаж тільки після сплати певної суми.

Сума викупу не оголошується.

Раніше повідомляли, що судно йшло під прапором Шрі-Ланки, проте в міністерстві закордонних справ країни спростували цю інформацію.

За даними інтернет-порталу Marine Traffic, судно йшло під прапором Коморських островів.

Група з приблизно 20 піратів захопила судно в понеділок, на ньому перевозили паливо з Джібуті в Могадішо. Це перший випадок захоплення судна сомалійськими піратами за останні п'ять років.

Наприкінці 2000-х - початку 2010-х років сомалійські пірати провели серію захоплень морських суден. У першому півріччі 2011 року пірати атакували понад 260 кораблів - передусім в акваторії Африканського Рогу.

Відтоді, переважно завдяки міжнародним зусиллям з підтримки безпеки в регіоні, випадки піратських захоплень біля берегів Сомалі порідшали.